Rekordowy EKG już za nami. Działo się! W tym roku MCK i Spodek odwiedziło tysiące osób

Czytaj dalej
Fot. Arek Gola
Bartosz Wojsa

Rekordowy EKG już za nami. Działo się! W tym roku MCK i Spodek odwiedziło tysiące osób

Bartosz Wojsa

Wczoraj oficjalnie zakończono trwający od poniedziałku Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Przez trzy dni sale Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka pękały w szwach. Katowickie obiekty odwiedziło tysiące osób, ważnych osobistości z kraju i ze świata.

Środa, 15 maja, była ostatnim dniem trwającego od poniedziałku Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który przyciągnął do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka tysiące osób z kraju i ze świata. Ponad 150 debat, sesji i paneli dyskusyjnych rozgrzewało rozmowy na różnorodne tematy: gospodarcze, polityczne, ale także społeczne.

Wczorajszy dzień był najspokojniejszym spośród trzech, w jakich uczestnicy EKG brali udział. Ostatnie debaty zakończyły się około godziny 15 i wówczas uczestnicy mogli już rozjeżdżać się do swoich domów. Ale jednocześnie nie zabrakło wczoraj dyskusji na istotne tematy.

W jednym z paneli dotyczących nowych mediów wzięła udział na przykład Magdalena Chudzikiewicz, wiceprezes Polska Press Grupy, która podkreślała, że to, iż jakieś medium istnieje na rynku od lat, nie oznacza, że powinno być określane mianem starego.

- Powinniśmy być rozpatrywani nie jako stare czy nowe media, ale jako media nowoczesne - mówiła Chudzikiewicz. - „Dziennik Zachodni”, choć na rynku istnieje od kilkudziesięciu lat, wykorzystuje przecież atrybuty, które definiują pojęcie mediów nowoczesnych, a zostały wskazane przez GUS. To pewna forma dystrybucji treści, która musi być interaktywna, wykorzystuje technologie i dopasowuje dane do użytkowników - dodała.

Uczestnicy debaty wskazywali, że kiedyś nowym medium był internet, dziś - być może media społecznościowe, ale już nie Facebook, a te coraz nowsze, jak chociażby Tik Tok, lecz nie tylko.

Takich ciekawych dyskusji odbyło się wiele podczas trwania EKG w Katowicach. Była to też świetna okazja do tego, by gościć wielu znakomitych prelegentów. Nie pojawił się co prawda zapowiadany przez organizatorów premier RP Mateusz Morawiecki, ale na korytarzach MCK czy Spodka mogliśmy spotkać - lub wysłuchać podczas licznych dyskusji - między innymi profesora Jerzego Buzka czy chociażby ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce - Georgette Mosbacher, która pojawiła się na wydarzeniu drugiego dnia.

Przez trzy dni również dziennikarze, ludzie biznesu i zaproszeni goście spotykali się także na naszym stoisku oraz w przygotowanym studiu filmowym, które pojawiły się w MCK. To właśnie tam, przy barwach „Dziennika Zachodniego” i „Strefy Biznesu”, czyli specjalnego tematycznego miesięcznika tworzonego przez dziennikarzy DZ, toczyły się ważne debaty i dyskusje.

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy był także rekordowy pod względem liczby gości, która odwiedziła MCK i Spodek oraz uczestniczyła w licznych sesjach i debatach. Pierwszego dnia czekało na nich 39 spotkań w ramach EKG, drugi dzień wypełniony był po brzegi 70 sesjami, natomiast trzeci obfitował w 42 panele tematyczne. Do tego mieliśmy wydarzenie towarzyszące: European Start-Up Days poświęcone firmom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie.

Relacje z każdego dnia EKG znajdziecie na stronie dziennikzachodni.pl.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.