(ZEB)

Rekordzista jechał motorem aż 208 km/h

Zdjęcie z wideorejestratora: motocyklista jedzie 208 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h. Fot. Policja Zdjęcie z wideorejestratora: motocyklista jedzie 208 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h.
(ZEB)

Ledwo zrobiło się ciepło, a na drogi wyjechali motocykliści. W tym niestety ci, do których bardziej pasuje miano pirata...

- Tylko w ostatnich dniach mundurowi z komendy powiatowej w Sulęcinie zmuszeni byli interweniować wobec kilku nieodpowiedzialnych miłośników dwóch kółek - informuje Tomasz Bartos z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Przykłady?

W sobotę, 26 marca policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie pełnili służbę z użyciem wideorejestratora.

Nieoznakowanym samochodem służbowym monitorowali krajową K-92 (to droga z Rzepina na Świebodzin przez m.in. powiet sulęcińskim). Pomiędzy Pniowem a Boczowem w gminie Torzym około 17.45 do kontroli zatrzymali dwóch kierujących motorami marki Yamaha. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. - Mężczyźni w wieku 29 i 43 lat jechali z prędkością 164 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h - informuje Alina Słonik z sulęcińskiej policji.

Z kolei w poniedziałek na drodze K-22 (trasa z Kostrzyna na Gorzów) po 17.00 zarejestrowali prędkość kolejnego motocyklisty. W gminie Krzeszyce, koło wsi Graby, 36-letni mężczyzna na kawasaki gnał z prędkością 208 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. - Motocykliści zostali ukarani mandatami - informuje Alina Słonik.

W 2015 r. na lubuskich drogach zginęło dziewięciu motocyklistów. Dlatego policjanci przypominają o zachowaniu rozsądku. - Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców łamiących przepisy - podkreśla Tomasz Bartos z komendy wojewódzkiej.

Motocykliści powinni pamiętać, że w wielu miejscach po zimie, asfalt nie jest idealny. Najechanie motocyklem na dziurę lub piasek może doprowadzić do wypadku. Na motocyklach jeżdżą też policjanci z lubuskiej drogówki. Patrole na dwóch kółkach już przed świętami można było zobaczyć m.in. na gorzowskich ulicach. - Kolejne dni będą sprzyjać zwolennikom dwóch kółek. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że poprawa pogody wiąże się z pojawieniem motocykli na drogach. Szczególnie uważnie powinni spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki poprawią bezpieczeństwo na drogach - podkreśla lubuska policja.

(ZEB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.