Remizy strażackie z naszego regionu mogą starać się o wsparcie

Czytaj dalej
Fot. Fot. mat. prasowe WFOŚIGW w Katowicach
Monika Krężel

Remizy strażackie z naszego regionu mogą starać się o wsparcie

Monika Krężel

Rozpoczął się nabór drugiej edycji programu dofinansowania termomodernizacji remiz strażackich. Konkurs przeznaczony jest dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa śląskiego.

- W ubiegłym roku ogłosiliśmy ten konkurs po raz pierwszy, okazało się, że zainteresowanie jest spore. Dlatego kontynuujemy go również i w tym. Mamy nadzieję, że dzięki tym środkom jakość wielu strażackich siedzib zmieni się diametralnie - mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech rundach: pierwsza potrwa do 30 kwietnia, druga - od 1 do 31 maja, a ostatnia - od 1 do końca czerwca. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w trakcie rundy w przypadku wyczerpania alokacji środków przewidzianych w programie. Do pozyskania są łącznie 3 mln zł dofinansowania, z przeznaczeniem na termomodernizację budynków, w tym również zastosowanie OZE. O środki mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne z terenu województwa śląskiego.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.