Andrzej Drobik

Remont drogi DW 941 Ustroń - Wisła zaczyna się wiosną 2019. Przygotujcie się na ogromne korki na majówkę. Objazdów brak

Prace na DW 941 trwają już przy moście w Wiśle-Obłaźcu, na razie nie utrudniają ruchu drogowego Fot. FOT. Andrzej Drobik Prace na DW 941 trwają już przy moście w Wiśle-Obłaźcu, na razie nie utrudniają ruchu drogowego
Andrzej Drobik

Ruch wahadłowy i właściwie brak objazdów – tak będzie wyglądała przez najbliższe trzy lata droga dojazdowa z Ustronia do Wisły drogą wojewódzką 941. To dojazd w Beskidy. Remont jest konieczny. Ratunkiem dla tych, którzy nie chcą stać w korkach, może okazać się pociąg.

Droga z Ustronia do Wisły zostanie przebudowana. Oznacza to, że w przyszłości będą mniejsze korki, bo powstaną m.in. lewoskręty, ale na dwa lata turyści od wiosny 2019 do 2021 roku i mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Zła wiadomość jest z kolei taka, że – mimo dużego zakresu prac budowlanych – stworzenie drugiego pasa ruchu na DW 941 do Wisły nie jest możliwe.

– Zamysł remontu jest taki, żeby ruch w Wiśle był znacznie płynniejszy, będzie też bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów. O tym remoncie mówi się już od 10 lat, w końcu się doczekaliśmy – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Jakie utrudnienia czekają nas w tym czasie? Najprawdopodobniej ogromne – już sama wycinka drzew przy drodze, do której doszło w lutym tego roku spowodowała spore utrudnienia. W wielu miejscach ruch będzie odbywał się wahadłowo, co w sezonie (a przed nami wiosna, święta, majówka) może doprowadzić do ogromnych korków.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.