Tomasz Szymczyk

Remontowe opóźnienia w Sosnowcu. Rozkopane śródmieście. Co z Modrzejowską i Armii Krajowej?

Prace związane z remontem ul. Modrzejowskiej miały się zakończyć w grudniu tego roku. Niestety, będą mieć opóźnienie Fot. Tomasz Szymczyk Prace związane z remontem ul. Modrzejowskiej miały się zakończyć w grudniu tego roku. Niestety, będą mieć opóźnienie
Tomasz Szymczyk

Ul. Armii Krajowej będzie przejezdna w grudniu, ale do zakończenia inwestycji wciąż jeszcze daleko. Rozkopane jest też śródmieście. Modrzejowska nadal w remoncie, a prace mocno się przedłużą

Ulica Armii Krajowej w Sosnowcu-Kazimierzu Górniczym jest ważna nie tylko dla mieszkańców wschodnich dzielnic tego miasta. To także część trasy z Dąbrowy Górniczej do Jaworzna. Remont od kilkunastu miesięcy daje się we znaki okolicznym mieszkańcom i już dziś wiadomo, że nie skończy się w terminie. Wiele zastrzeżeń mieszkańcy Sosnowca mają również do inwestycji w śródmieściu.

- Remont ul. Armii Krajowej to kluczowa inwestycja w infrastrukturę wschodnich dzielnic Sosnowca. Niestety, intensywność prac przez ostatnie miesiące pozostawiała wiele do życzenia o czym wielokrotnie informowali mieszkańcy - mówi Łukasz Krawiec, przewodniczący Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy. - Drugą kwestią jest stan infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy Armii Krajowej. Remont tej ulicy sprawił, że sąsiednie ulice są zdewastowane. Warto zajrzeć na ul. Sztygarską, Rzemieślniczą, Boczną lub Wagową, by zobaczyć jak wielka jest skala zniszczeń spowodowana wzmożonym ruchem po zamknięciu Armii Krajowej - dodaje.

Kilka dni temu w Kazimierzu Górniczym odbyła się specjalna sesja rady dzielnicy poświęcona tym pracom. Pracom, które miały potrwać do końca tego roku, a już wiadomo, że ich ogół nie zakończy się w terminie.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.