Łukasz Koleśnik

Remonty w szpitalach trwają. Otwarcie w Gubinie w lipcu?

W Krośnie Odrzańskim remonty znacznie się przedłużą. Fot. Powiat krośnieński W Krośnie Odrzańskim remonty znacznie się przedłużą.
Łukasz Koleśnik

Wszystko wskazuje na to, że prace w Krośnie się przedłużą. W_szpitalu w Gubinie remonty są już na ukończeniu. Możliwe otwarcie? W lipcu.

Gubinianie muszą cierpliwie czekać na uruchomienie pierwszych oddziałów szpitalnych w swoim mieście. Ten czas powoli się zbliża.
Prace remontowe w obiektach przy ul. Śląskiej w Gubinie są już na ukończeniu.

- Mówimy tutaj praktycznie o kosmetycznych dokończeniach - wyjaśnia wicestarosta Tomasz Kaczmarek.
Pracownicy działają już w dolnej części budynku oraz w piwnicy. Trwają też prace nad windami.

- W większości będą tam transportowane osoby leżące - mówi radny powiatowy, Andrzej Iwanicki.

W Gubinie będzie znajdował się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

- Myślę, że ten ZOL będzie jednym z najlepszych w województwie - uważa starosta Mirosław Glaz.
W tym zakładzie będzie ok. 45 lub 48 łóżek. Z tego od 12 do 15 komercyjnych.
- Jesteśmy spółką, która musi na siebie zarabiać, aby ta mogła funkcjonować - dodaje M. Glaz.

Uruchomienie ZOL-u powinno się odbyć najdalej za trzy tygodnie. Co z oddziałem wewnętrznym? W tym przypadku sprawa jest znacznie trudniejsza.

- Ze względu na braki kadrowe prawdopodobnie nie będziemy mogli w trwającym konkursie uruchomić oddziału wewnętnrzego - przyznaje T. Kaczmarek.

Jak dodaje, zabrakło kilkunastu godzin, aby dopiąć grafik dyżurów.

- Wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia to jedno. My chcemy być pewni, że pacjenci będą mieli u nas zapewnioną kompleksową opiekę i pełną obsadę lekarską - zaznacza wicestarosta, który apeluje do lekarzy o pomoc.

- Niedługo zostanie ogłoszony konkurs, będziemy dalej szukać potrzebnych specjalistów. To bardzo ciężka i mozolna praca. Jesteśmy jednak bardzo blisko. Prosimy tylko o pomoc lekarzy, najlepiej tych lokalnych, którzy pomyślą o ludziach czy też pacjentach w powiecie krośnieńskim. O tym jak szpital na miejscu ułatwiłby im życie - podkreśla T. Kaczmarek.

W Krośnie Odrzańskim prace przedłużą się i to aż do wakacji. Jak przyznają przedstawiciele spółki Zachodnie Centrum Medyczne, w trakcie prac pojawiła się potrzeba wykonania dodatkowych remontów.

- Z jednej strony to dobrze, ponieważ wykonamy wszystko za jednym zamachem - przyznaje wicestarosta.
Dodaje również, że prace posuwają się naprzód i są widoczne ich efekty.

- Laboratorium jest już w nowym miejscu, niebawem gotowe będą pomieszczenia dla nowej izby przyjęć. Ponadto w miejscu byłego laboratorium trwają prace wyburzeniowe. W tamtym miejscu planowany jest oddział pediatrii - wyjaśnia T. Kaczmarek.

Mimo opóźnień starostwo oraz ZCM działa dalej zgodnie z wcześniejszym planem. Wkrótce ruszą konkursy na poradnie specjalistyczne, w których chce wziąć udział krośnieńsko-gubińska spółka.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.