Reprezentant kraju dołączy do brązowego medalisty

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki Polska Press
Sławomir Pawęta

Reprezentant kraju dołączy do brązowego medalisty

Sławomir Pawęta

Drużyna FC Toruń spotkaniem ze sponsorami i przedstawicielami mediów oficjalnie zakończyła sezon 2016/17.

Poprzednie rozgrywki były udane dla naszej ekipy. Drużyna, która prowadzona była przez Klaudiusza Hirscha, wywalczyła brązowy medal Futsal Ekstraklasy.

Po udanym sezonie z drużyną pożegnał się szkoleniowiec, który na pięć lat przeniósł się do Piasta Gliwice. Zespół opuścili się także Brazylijczyk z polskim paszportem Cleverson Pelc oraz Hiszpan Ivan Del Pino.

Pierwszy z nich Toruń musiał opuścić z przyczyn osobistych. Natomiast z usług futsalisty z Półwyspu Iberyjskiego zrezygnował klub, choć pożegnanie z nim nie jest jeszcze definitywnie przesądzone.

Prezes o wzmocnieniach

Patryk Stasiuk, prezes FC Toruń, podczas spotkania ze sponsorami i mediami opowiedział o zmianach kadrowych w jego klubie. Sternik naszej drużyny ogłosił, ze nowym zawodnikiem będzie Tomasz Kriezel. Reprezentant Polski ostatni sezon spędził w AZS-ie UG Gdańsk.

Już przed poprzednim sezonem byłem namawiany przez trenera na dołączenie do FC, ale zdecydowałem się na grę na dużym boisku

Torunianie już wcześniej byli zainteresowani pozyskaniem 24-letniego futsalisty. Na początku zawodnik, gdy był graczem Red Devils Chojnice, nie był zainteresowany zmianą barw klubowych. Później na przeszkodzie stanęła kwota odstępnego. Ostatecznie Kriezel podpisał umowę z toruńskim klubem na zbliżający się sezon.

Drugim nowym zawodnikiem brązowego medalisty Futsal Ekstraklasy będzie Marcin Mrówczyński. 25-letni wychowanek Elany Toruń przez ostatnie dwa lata występował w czwartoligowym Lechu Rypin.

- Już przed poprzednim sezonem byłem namawiany przez trenera na dołączenie do FC, ale zdecydowałem się na grę na dużym boisku - przyznał Marcin Mrówczyński. - Po udanych halowych rozgrywkach w Stalex Lidze, prezes Euro-Drobiu (jednego z głównych sponsorów FC - dop. red.) Ryszard Dec oraz koledzy zaczęli mnie namawiać na zmianę barw klubowych. Zadzwonił do mnie także Łukasz Żebrowski, nowy trener drużyny. Porozmawialiśmy sobie i doszliśmy do porozumienia.

Wielkie nadzieje

W toruńskim klubie wiążą wielkie nadzieje z Marcinem Mrówczyńskim. Działacze liczą, że okaże się on takim samym objawieniem jak Krzysztof Elsner, który przebojem stał się jedną z wiodących postaci w Futsal Ekstraklasie i szybko dostał powołanie do reprezentacji Polski.

- Przechodzę z dużego boiska na małe. Każdy jest ciekawy, jak sobie poradzę. Na pewno dam z siebie wszystko w okresie przygotowawczym. Podjąłem się wyzwania, więc będę chciał udowodnić swoją wartość na boisku.

FC Toruń przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 1 sierpnia. Na początku będzie przygotowywał się w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK. Później trener Łukasz Żebrowski zaplanował tygodniowe zgrupowanie w Bielsku-Białej. Nasz zespół rozgrywki rozpocznie 30 września. Jego wyjazdowym przeciwnikiem będzie AZS UŚ Katowice.

Sławomir Pawęta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.