aj

Reżyser wzywa do bojkotu Podkarpacia: „Przestańmy tam jeździć na wakacje”

Środowisko obrońców życia organizuje wiele happeningów promujących wartości pro-life Fot. K.Kapica Środowisko obrońców życia organizuje wiele happeningów promujących wartości pro-life
aj

Ostatni post na profilu Andrzeja Saramonowicza, reżysera takich filmów jak „Lejdis” i „Testosteron”, mocno wzburzył i zirytował mieszkańców Podkarpacia.

„Czytam, że Podkarpacie straszy, że zostanie »strefą życia«, czyli wprowadzi całkowity zakaz aborcji, in vitro, zakaże mówienia o dżender, mniejszościach seksualnych i jakiejkolwiek edukacji seksualnej. Tak zrobią, bo - jak twierdzą - mogą. I już. I myślę, że jeśli tak się rzeczywiście stanie, to my - strefa wielkomiejskiego bezeceństwa i rozpusty - powinniśmy tam przestać jeździć na wakacje letnie i zimowe. Zostawiajmy kupę naszego szmalu poza »strefą życia« po prostu” - tak napisał w mediach społecznościowych Saramonowicz, który nieraz dał się poznać jako zagorzały krytyk obecnej ekipy rządzącej.

Podkarpacie jak Werona

Jego wywód jest reakcją na wywiad, jakiego „Naszemu Dziennikowi”, związanemu z Radiem Maryja, udzielił rzeszowski działacz ruchu pro-life i jednocześnie radny sejmiku z PiS, Jacek Kotula. Jak przyznał, w sejmiku trwają prace nad projektem uchwały jego autorstwa, wzorowanej na tej, którą przyjęli radni w Weronie. W skrócie, Podkarpacie ma być „strefą życia”.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

„W ten sposób pragniemy zadeklarować, że na Podkarpaciu są przestrzegane wartości chrześcijańskie i nie promuje się gender, eutanazji, aborcji, in vitro, seksedukacji czy generalnie demoralizacji dzieci. Chcemy promować prawe zachowania” - powiedział Jacek Kotula

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
aj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.