Rio 2016: Polska - Dania w półfinale piłki ręcznej. Nie ma czasu na świętowanie

Czytaj dalej
red

red

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Chorwacją 30:27 (18:14) w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. - Każdą drużynę, która jest tutaj, w ten czy inny sposób znamy, bo to jest ścisła światowa czołówka. Zdajemy sobie sprawę, że tu nie ma czasu na odpoczynek i świętowanie. Następny mecz jest za 48 godzin i trzeba się do niego przygotować przynajmniej tak samo dobrze jak na Chorwację - powiedział Robert Lis, asystent trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.

Polska pokonała Chorwację i teraz czeka na mecz z Danią.

Emocje w czasie meczu z Chorwatmi sięgały zenitu. Na pięć minut przed końcem był remis 26:26, po czym chorwacki bramkarz obronił rzut Mateusza Jachlewskiego, ale w rewanżu doskonałą interwencją popisał się Wyszomirski.

W 57. minucie gola na 27:26 rzucił Bielecki, a dwie minuty później Kamil Syprzak powiększył przewagę do dwóch goli. Rywale grali już w osłabieniu, bo po brutalnym faulu czerwoną kartkę obejrzał Jakov Gojun. Wtedy stało się jasne, że polski zespół musi awansować do półfinału.

A w półfinale już czeka Dania

KTO WYGRA MECZ POLSKA - DANIA?

- Następny mecz jest za 48 godzin i trzeba się do niego przygotować przynajmniej tak samo dobrze jak na Chorwację - powiedział Robert Lis, asystent trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.