Michał Perzanowski

Robert Lewandowski otrzymał ukraińską opaskę. "Dla mnie to było naturalne..."

Robert Lewandowski otrzymał ukraińską opaskę. "Dla mnie to było naturalne..." Fot. Robert Lewandowski/Instagram
Michał Perzanowski

We wtorek na Stadionie Narodowym spotkali się Robert Lewandowski oraz Andrij Szewczenko. Kapitan naszej reprezentacji wyraził wsparcie dla naszych sąsiadów, u których wciąż trwa wojna. Szewczenko przekazał opaskę w ukraińskich barwach, która ma symbolizować podziękowanie za wsparcie ze strony Polaków.

Reprezentanci Polski byli pierwszymi, którzy chcieli wykluczyć Rosjan ze sportu po tym, jak zaatakowali oni Ukrainę. Odmówiliśmy gry w barażach o mistrzostwa świata w Katarze. Wywarta presja sprawiła, że FIFA wykluczyła zespół "Sbornej", a my od razu przystąpiliśmy do finału ze Szwecją.

Zawieszenie to tylko wierzchołek góry lodowej. Polscy kadrowicze regularnie wspierają ukraińskie rodziny. To nie tylko symboliczne opowiedzenie się za jedną ze stron, ale i czynny udział w finansowych zbiórkach na rzecz ofiar wojny.

We wtorek Andrij Szewczenko podziękował Lewandowskiemu i spółce. Ukraiński napastnik przekazał kapitanowi opaskę w ukraińskich barwach. Prosił o zabranie jej na mundial. Ukraińcy będą w listopadzie kibicować nam podczas zmagań w Katarze.

- Ta opaska symbolizuje dla mnie wiele emocji związanych z moim krajem - tych pięknych i tych z ostatnich miesięcy. Dziękuję Tobie i całemu polskiemu narodowi za wsparcie dla moich rodaków - powiedział Szewczenko.

- Wolność to jedno z najważniejszych praw. Dla mnie to było naturalne, aby Was wesprzeć i stanąć po Waszej stronie - odpowiedział Lewandowski.

[twitter]https://twitter.com/wlodar85/status/1572201451119591425[/twitter]

Ukraińska kadra odpadła w barażach po zaciętym spotkaniu z Walią (0:1).

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Michał Perzanowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.