Robert Lewandowski zostaje w Bayernie Monachium

Czytaj dalej
Fot. Matthias Schrader
[email protected]

Robert Lewandowski zostaje w Bayernie Monachium

[email protected]

To już informacja oficjalna: Robert Lewandowski podpisał nowy kontrakt z Bayernem Monachium do zakończenia sezonu 2020-2021.

Informacja została podana wczoraj przez oficjalną stronę internetową Bayernu. Na mocy nowej umowy Lewandowski będzie zarabiał 15 mln euro rocznie (dotychczas inkasował około 11 mln euro) i stał się obok Thomasa Muellera najlepiej zarabiającym piłkarzem Bayernu, a co za tym idzie - całej Bundesligi.

- Ten klub dał mi wszystko, czego potrzebowałem do realizacji marzeń. Przed nam nowe wyzwania - napisał Lewandowski na Twitterze tuż po podpisaniu kontraktu

.

- Jestem szczęśliwy, że negocjacje zakończyły się pozytywnie i zostanę w Bayernie na kilka lat. Mamy cele do osiągnięcia - cytuje słowa „Lewego” oficjalna strona internetowa mistrza Niemiec.

- Jestem zadowolony, że udało nam się zatrzymać jednego z najlepszych napastników świata w naszym klubie - mówi prezes rady nadzorczej Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge.

Robert Lewandowski jest zawodnikiem Bayernu od lipca 2014 roku, a jego poprzednia umowa była ważna do 30 czerwca 2019 roku. Reprezentant Polski z Bayernem dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec. W 122 meczach strzelił dla monachijskiego klubu 86 goli i miał 23 asysty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.