Robisz e-zakupy?Czuwaj! Oszuści nie próżnują

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Dembinski/Polskapresse
Aleksandra Pasis

Robisz e-zakupy?Czuwaj! Oszuści nie próżnują

Aleksandra Pasis

Grudziądzcy policjanci coraz częściej przyjmują zawiadomienia od oszukanych w sieci. Ostatnio mieszkańcy dali się „naciąć” na telefon i narzędzia warsztatowe.

Najczęściej internauci są „nabijani” w przysłowiową butelkę na portalach aukcyjnych. W środę na komendę policji zgłosiła się grudziądzanka, która „kupiła” telefon komórkowy. Pieniądze wpłaciła na konto sprzedawcy. Niestety, ani towaru, ani gotówki - 367 zł - nie odzyskała. Podobnie jak grudziądzanin, który dał się skusić na okazyjną, „promocyjną” cenę - 450 zł - za narzędzia warsztatowe. Niestety, od kilku miesięcy nie otrzymał rzeczy ani pieniędzy. Policjanci ustalają okoliczności obu spraw.

Marzena Solochewicz- Kostrzewska, oficer prasowy grudziądzkiej policji radzi: - Pamiętajmy, że zarówno w realnym świecie, jak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja, dlatego zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedającego.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.