Rodzina 500 plus w odnowionej sali

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Rodzina 500 plus w odnowionej sali

Maja Stankiewicz

Na potrzeby programu remontowana jest sala posiedzeń M-GOPS w Nakle.

Sala posiedzeń znajduje się na parterze Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle. Do tej pory wykorzystywana była głównie do spotkań m.in. przez emerytów, którzy przez lata w M-GOPS mieli siedzibę związku, sołtysów czy też pracowników ratusza. Ale to już przeszłość.

Bo właśnie w sali posiedzeń wydawane będą pieniądze przyznane rodzinom w ramach programu Rodzina 500 plus. - Także świadczenia rodzinne - dopowiada Alina Pałubicka-Grzegorek, zastępca dyrektora M-GOPS w Nakle. Obecnie trwa remont pomieszczenia, by przygotować go do nowej funkcji. Do zrobienia zostało już niewiele. W tym tygodniu położona zostanie nowa podłoga i wykonane prace wykończeniowe w sali. Potem pozostanie już tylko wstawiać meble. Wyposażenie już zostało kupione i czeka na zakończenie prac remontowych. - Jutro zaczynamy wydawanie wniosków. Przyjmować je będziemy od 1 kwietnia - informuje Alina Pałubicka-Grzegorek. Zatrudnienia dodatkowych pracowników w M-GOPS nie planuje się, tylko zmiany organizacyjne.

- My nie zajmujemy się tym programem, tylko wydział świadczeń rodzinnych ratusza - informuje Renata Michalak, dyrektor M-GOPS w Szubinie.

- Szacujemy, że program obejmie w gminie około 1600 rodzin - wyjaśnia Monika Heinich, naczelnik wydziału świadczeń rodzinnych w Urzędzie Miejskim w Szubinie.

Na pewno zatrudnić trzeba dodatkowe osoby, które zajmą się obsługą mieszkańców. Ile ich będzie, jedna czy więcej? Jakie są plany? - Na tę chwilę to trzy osoby - słyszymy w magistracie. Tu nie ma możliwości wygospodarowana na potrzeby programu Rodzina 500 plus dodatkowego pomieszczenia. - Będziemy musieli się ścieśnić - przyznaje naczelnik Monika Heinich.

Do nowych obowiązków przygotowują się także inne gminy powiatu. W Sadkach już w lutym utworzono dodatkowy etat, do obsługi programu. W Mroczy zajmować się tym mają dwie osoby.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.