Rodzinny Park Rozrywki wreszcie otwarty. Jakie w środku czekają atrakcje? [ZDJĘCIA + WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Biernat
Arek Biernat

Rodzinny Park Rozrywki wreszcie otwarty. Jakie w środku czekają atrakcje? [ZDJĘCIA + WIDEO]

Arek Biernat

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego wreszcie doczekali się! Rodzinny Park Rozrywki został w ostatnią niedzielę oficjalnie otwarty. To 24 hektary atrakcji! Co czeka w środku na mieszkańców? Podpowiadamy!

Rodzinny Park Rozrywki wreszcie otwarty. Jakie w środku czekają atrakcje?

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki w jarach pomiędzy osiedlami: XXX- Lecia, Piastów i Dąbrówki została zakończona w ostatnich tygodniach. Za ponad 28 mln wybudowano atrakcje na 24 hektarach. Dla najmłodszych, młodzieży, ale także dorosłych i seniorów.

Co znajdziemy na terenie parku?

- Park Linowy - to wysokościowy tor przeszkód linowych, który można pokonywać przy użyciu sprzętu do asekuracji. Park jest zainstalowany na drzewach i znajdują się w nim takie atrakcje jak: wieża mocy, mosty zwodzone, kładki, skoki indiańskie, siatki, makarony równoległe, zjazdy tyrolskie itp.

- Arena do gry w chowanego - Profesjonalnie przygotowany teren do popularnej gry podwórkowej w chowanego. Przeszkodami są skupiska drzew, palmy ozdobnej trawy, nierówności terenu oraz kamienie i głazy.

- Tor do gry w kapsle - Rywalizacja tutaj toczy się przy pomocy kapsli butelkowych przygotowanych do różnych zadań, np. skoków.

- Tor do buli - Na specjalnych torach o wymiarach 4x12 m możemy zagrać w bule wypożyczonym sprzętem. Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

- Kręgle rosyjskie - gra plenerowa przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Atrakcje jest doskonałą alternatywą dla standardowych kręgli. Akcesoria można wypożyczyć w wypożyczalni.

- Labirynty - W zaprojektowanym układzie uczestnicy szukają wyjścia z labiryntu. Atrakcja pomaga rozwijać orientację oraz wyobraźnię przestrzenną, zapamiętywanie drogi i opanowanie strachu. Dodatkową zaletą jest możliwość zmiany układu labiryntu i to za pomocą jednego klucza.

- Skatepark - Teren o powierzchni 1700 metrów kwadratowych. Jest jednym z największych i najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Dwupoziomowy park z dwoma bowlami jest gratką dla rolkarzy, deskorolkarzy i rowerzystów, którzy na licznych przeszkodach mogą ćwiczyć i podnosić swoje umiejętności. Natomiast widzowie wyczyny śmiałków mogą podziwiać ze specjalnej rampy.

- Plac zabaw - karuzele obrotowe, urządzenie do surfowania w powietrzu, huśtawka dla dzieci już od pierwszego roku życia, huśtawki "orle gniazdo", "łóżko"idealnie nadające się dla małych dzieci i osób niepełnosprawnych, zjazd linowy oraz największe linarium w Polsce (13 metrów).

- Tor pojazdów zdalnie sterowanych - Profesjonalny tor dla modeli samochodów terenowych sterowanych radiem o napędzie spalinowym i elektrycznym. Tor składa się z elementów prawdziwego toru wyścigowego, takich jak np. punkt startowy, pit - stop, czy miejsce do serwisowania modeli.

- Tory rowerowe - W skład wchodzą tory do bmx racing, slopestyle, dirt jumping, oraz tor pumptrack, które z pewnością przyciągną niejednego amatora rowerowego szaleństwa. Na każdym torze znajduje się kilka różnych przeszkód, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

4737627 - w okresie zimowym i przy odpowiednich warunkach góra saneczkowa niejednemu dziecku sprawi wiele radości. Naturalny układ terenu sprawia, że wyznaczona trasa jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

- Tor dla modeli jeżdżących - asfaltowy tor do jazdy zdalnie sterowanymi modelami kołowymi. Duża ilość zakrętów zmusi modelarzy do wykazania się spostrzegawczością i zachowania pełnej koncentracji.

- Boisko do gier różnych - Trzy boiska dają możliwość rozgrywania meczów koszykówki, piłki ręcznej oraz siatkówki i badmintona.

- Miejsca do rekreacji - Miejsca służące do wypoczynku, m.in. uczestnictwa w grach planszowych (scrabble, szachy). Na terenie atrakcji znajdują się również miejsca z możliwością palenia ogniska lub grillowania.

- Ścieżka zdrowia - To minikompleks rekreacyjno - sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje treningowe trasa. Instalacje dają możliwość rozwijania wytrzymałości, siły mięśniowej, koordynacji, orientacji przestrzennej oraz równowagi.

Ponadto na terenie parku znajduje się kilka kilometrów ścieżek rowerowych i pieszych. Trasy dostosowane są do umiejętności kolarzy (płaskie oraz górskie). W centralnym miejscu jest amfiteatr oraz miejsca gastronomiczne. Jest także specjalny wybieg dla psów. Natomiast w specjalnych zabudowaniach kontenerowych znajduje się wypożyczalnia oraz toalety. Na miejscu można wypożyczyć m.in. rowery, rolki, gry planszowe, piłki.


Arek Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.