Rodzinny Park Rozrywki wreszcie otwarty. Jakie w środku czekają atrakcje? [ZDJĘCIA + WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Biernat
Arek Biernat

Rodzinny Park Rozrywki wreszcie otwarty. Jakie w środku czekają atrakcje? [ZDJĘCIA + WIDEO]

Arek Biernat

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego wreszcie doczekali się! Rodzinny Park Rozrywki został w ostatnią niedzielę oficjalnie otwarty. To 24 hektary atrakcji! Co czeka w środku na mieszkańców? Podpowiadamy!

Rodzinny Park Rozrywki wreszcie otwarty. Jakie w środku czekają atrakcje?

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki w jarach pomiędzy osiedlami: XXX- Lecia, Piastów i Dąbrówki została zakończona w ostatnich tygodniach. Za ponad 28 mln wybudowano atrakcje na 24 hektarach. Dla najmłodszych, młodzieży, ale także dorosłych i seniorów.

Co znajdziemy na terenie parku?

- Park Linowy - to wysokościowy tor przeszkód linowych, który można pokonywać przy użyciu sprzętu do asekuracji. Park jest zainstalowany na drzewach i znajdują się w nim takie atrakcje jak: wieża mocy, mosty zwodzone, kładki, skoki indiańskie, siatki, makarony równoległe, zjazdy tyrolskie itp.

- Arena do gry w chowanego - Profesjonalnie przygotowany teren do popularnej gry podwórkowej w chowanego. Przeszkodami są skupiska drzew, palmy ozdobnej trawy, nierówności terenu oraz kamienie i głazy.

- Tor do gry w kapsle - Rywalizacja tutaj toczy się przy pomocy kapsli butelkowych przygotowanych do różnych zadań, np. skoków.

- Tor do buli - Na specjalnych torach o wymiarach 4x12 m możemy zagrać w bule wypożyczonym sprzętem. Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

- Kręgle rosyjskie - gra plenerowa przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Atrakcje jest doskonałą alternatywą dla standardowych kręgli. Akcesoria można wypożyczyć w wypożyczalni.

- Labirynty - W zaprojektowanym układzie uczestnicy szukają wyjścia z labiryntu. Atrakcja pomaga rozwijać orientację oraz wyobraźnię przestrzenną, zapamiętywanie drogi i opanowanie strachu. Dodatkową zaletą jest możliwość zmiany układu labiryntu i to za pomocą jednego klucza.

- Skatepark - Teren o powierzchni 1700 metrów kwadratowych. Jest jednym z największych i najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Dwupoziomowy park z dwoma bowlami jest gratką dla rolkarzy, deskorolkarzy i rowerzystów, którzy na licznych przeszkodach mogą ćwiczyć i podnosić swoje umiejętności. Natomiast widzowie wyczyny śmiałków mogą podziwiać ze specjalnej rampy.

- Plac zabaw - karuzele obrotowe, urządzenie do surfowania w powietrzu, huśtawka dla dzieci już od pierwszego roku życia, huśtawki "orle gniazdo", "łóżko"idealnie nadające się dla małych dzieci i osób niepełnosprawnych, zjazd linowy oraz największe linarium w Polsce (13 metrów).

- Tor pojazdów zdalnie sterowanych - Profesjonalny tor dla modeli samochodów terenowych sterowanych radiem o napędzie spalinowym i elektrycznym. Tor składa się z elementów prawdziwego toru wyścigowego, takich jak np. punkt startowy, pit - stop, czy miejsce do serwisowania modeli.

- Tory rowerowe - W skład wchodzą tory do bmx racing, slopestyle, dirt jumping, oraz tor pumptrack, które z pewnością przyciągną niejednego amatora rowerowego szaleństwa. Na każdym torze znajduje się kilka różnych przeszkód, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

4737627 - w okresie zimowym i przy odpowiednich warunkach góra saneczkowa niejednemu dziecku sprawi wiele radości. Naturalny układ terenu sprawia, że wyznaczona trasa jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

- Tor dla modeli jeżdżących - asfaltowy tor do jazdy zdalnie sterowanymi modelami kołowymi. Duża ilość zakrętów zmusi modelarzy do wykazania się spostrzegawczością i zachowania pełnej koncentracji.

- Boisko do gier różnych - Trzy boiska dają możliwość rozgrywania meczów koszykówki, piłki ręcznej oraz siatkówki i badmintona.

- Miejsca do rekreacji - Miejsca służące do wypoczynku, m.in. uczestnictwa w grach planszowych (scrabble, szachy). Na terenie atrakcji znajdują się również miejsca z możliwością palenia ogniska lub grillowania.

- Ścieżka zdrowia - To minikompleks rekreacyjno - sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje treningowe trasa. Instalacje dają możliwość rozwijania wytrzymałości, siły mięśniowej, koordynacji, orientacji przestrzennej oraz równowagi.

Ponadto na terenie parku znajduje się kilka kilometrów ścieżek rowerowych i pieszych. Trasy dostosowane są do umiejętności kolarzy (płaskie oraz górskie). W centralnym miejscu jest amfiteatr oraz miejsca gastronomiczne. Jest także specjalny wybieg dla psów. Natomiast w specjalnych zabudowaniach kontenerowych znajduje się wypożyczalnia oraz toalety. Na miejscu można wypożyczyć m.in. rowery, rolki, gry planszowe, piłki.


Arek Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.