Paweł Gzyl

Roksana Węgiel, czyli polski diament w europejskiej piosence

Roksana Węgiel, czyli polski diament w europejskiej piosence Fot. Fot. Borys Synak
Paweł Gzyl

Roksana Węgiel jest dziś w Polsce większą gwiazdą niż niejedna dorosła piosenkarka. Wszystko to za sprawą zwycięstwa w „The Voice Kids” i Eurowizji Junior. Nam czternastoletnia wokalistka opowiada, jak odkryła swój wokalny talent.

Do kin wszedł właśnie film „Manu. Bądź sobą” z Twoją piosenką „Anyone I Want To Be”. To bajka o odwadze w spełnianiu własnych marzeń. Jak czuje się osoba, której marzenia się spełniają?

Nie spodziewałam się, że większość moich marzeń spełni się w tak krótkim czasie. To po pierwsze. Po drugie ta Eurowizja jest dla mnie taka odległa, że nie jestem nadal w stanie uwierzyć, że ją wygrałam.

Jak bardzo zmieniło się twoje życie ?

Stałam się przede wszystkim dużo bardziej rozpoznawalna na ulicy i w szkole. Wiele osób podchodzi do mnie po zdjęcie czy autograf. Sporo czasu spędzam też w studiu, kończymy tworzyć materiał na moją pierwszą płytę.

Kiedy odkryłaś u siebie wokalny talent?

Zaczęło się bardzo nietypowo. Kiedy miałam osiem lat, pojechałam na obóz judo. W ogóle nie myślałam o tym, że potrafię śpiewać, bardziej mnie interesował sport, taniec towarzyski i hip-hop. Podczas tego obozu zorganizowano konkurs karaoke. Wykonałam utwór „My Cyganie”. Po tym występie wszyscy judocy zaczęli do mnie podchodzić i mówić, że bardzo im się podobałam. Wzięłam więc sobie te słowa do serca i po obozie zapisałam się na zajęcia ze śpiewu w domu kultury w Jaśle. Tak to się zaczęło. Wcześniej śpiewałam w domu, dla siebie, pod prysznicem. Byłam w szoku, kiedy usłyszałam od tylu osób, że mam ładny głos.

W dalszzej części artykułu przeczytasz:

 • Jak Roksana i jej rodzina spędzają Święta
 • Jak koleżanki i koledzy Roksany reagują na jej sukcesy?
 • Co planuje młoda piosenkarka?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.