Paweł Gzyl

Roksana Węgiel idzie w ślady Michała Szpaka, rodaka z Jasła

Roksanie Węgiel towarzyszyło podczas występu pięć tancerek. Choreografię opracowali Tomasz Barański i Paulina Przestrzelska Fot. materiały prasowe Roksanie Węgiel towarzyszyło podczas występu pięć tancerek. Choreografię opracowali Tomasz Barański i Paulina Przestrzelska
Paweł Gzyl

Jaślanka Roksana Węgiel wygrała w niedzielę finał tegorocznego konkursu Eurowizji Junior w Mińsku na Białorusi. Zaśpiewała po polsku i angielsku piosenką „Anyone I Want To Be”. Kim jest zdolna trzynastolatka?

Eurowizja Junior to coroczny konkurs piosenki organizowany od 2003 przez Europejską Unię Nadawców EBU. Biorą w nim udział wykonawcy w wieku od 9 do 15 lat. W tegorocznym finale w Mińsku wystąpili reprezentanci 20 krajów.

Z Polski przyjechała trzynastoletnia wokalistka z Jasła - Roksana Węgiel. Dziewczynka wystąpiła jako ostatnia i zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want To Be” z polsko-angielskim tekstem. O końcowej klasyfikacji decydowały głosy profesjonalnego jury (każdy kraj reprezentują trzy osoby z muzycznej branży i dwójka dzieci) oraz telewidzów. Polka zdobyła najwięcej głosów i wygrała konkurs.

Czytaj więcej:

 • W Jaśle rodzi się coraz więcej młodych talentów...
 • Finał konkursu Eurowizji dla Dzieci będzie w Polsce?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.