Rolki Reggae Rajd 2019. Pokonali 700 kilometrów na rolkach i zdobyli Cyber Oko dla chłopca z porażeniem mózgowym (ZDJĘCIA)

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Prywatne
Olga Goździewska-Marszałek

Rolki Reggae Rajd 2019. Pokonali 700 kilometrów na rolkach i zdobyli Cyber Oko dla chłopca z porażeniem mózgowym (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek

Łączy ich miłość, rolki i chęć pomagania innym. Agata i Wojciech Miszewscy to pozytywnie zakręcone małżeństwo, które nie marnuje ani chwili ze swojego życia! Chociaż oboje przekroczyli czterdziestkę, to nie zwalniają tempa. Wciąż pędzą gdzieś na rolkach, zawsze w szczytnym celu. Właśnie pomogli kolejnej osobie!

Rolkarze wystartowali 29 czerwca z Lublina, by po dwunastu dniach stawić się na mecie w Ostródzie. Pędzili przez Podlasie! Planowali przejechać 707 kilometrów, jednak ostatecznie trasa okazała się dłuższa. Wyniosła aż 713 kilometrów. I zakończyła się na reggae festiwalu.


- To były niesamowite dwa tygodnie. Pełne spotkań z fantastycznymi ludźmi, którzy witali nas z otwartymi ramionami i otwartymi sercami. Nigdy wcześniej nie byliśmy na wschodzie Polski i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Od dzieci w jednej z miejscowości dostaliśmy nawet rysunki z naszymi podobiznami! - opowiadają wzruszeni Agata i Wojciech. - Każdego dnia pokonywaliśmy od 50 do ponad 100 kilometrów. Tam, gdzie nie dało się jechać na rolkach szliśmy pieszo. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało się kolejny raz osiągnąć cel i pomóc dziecku w potrzebie - dodaje małżeństwo.

Zobacz też: Rolki Reggae Rajd w Białymstoku. Agata i Wojtek pędzą na rolkach przez Polskę w ramach akcji charytatywnej (WIDEO, ZDJĘCIA)

Oleśniczanie, wspierani przez dwuosobową ekipę techniczną: Laurę Kwoczałę i Bartłomieja Dwornika zrobili wszystko, by zdobyć pieniądze dla Czarka. I udało się! Na konto akcji wpłynęło ponad 20 tysięcy złotych. A mały chłopiec z Ostródy wkrótce dostanie Cyber Oko!

- Czarek już od pierwszej chwili urzekł nas swoim uśmiechem i radością w oczach. Dlatego postanowiliśmy pomóc jemu i jego rodzicom - tłumaczą rolkarze. - Dla nas przeciwnikiem były tylko kilometry, Czarek na co dzień musi zmagać się z dużo groźniejszym przeciwnikiem, jakim jest ciężka choroba.

Chłopiec od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę i zespół Westa. Aby móc porozumiewać się z rodzicami, potrzebuje specjalistycznego systemu do neurorehabilitacji i komunikacji. Czyli tzw. Cyber Oka, opracowanego na Politechnice Gdańskiej.


- Jesteśmy w szoku i w euforii. Niesamowicie wdzięczni za pomoc dla Czarka, że możemy zrealizować kolejny krok w jego rehabilitacji - mówiła witając rolkarzy na mecie Joanna Raczyńska, mama Czarka. - Kiedy oglądałam relacje Agaty i Wojtka bardzo żałowałam, że nie mogę być z nimi. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc!

Agata i Wojtek Miszewscy od trzech lat organizują charytatywne wydarzenia rolkarskie. To oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach. Przez 24 godziny jeździli non stop po wrocławskim Rynku, pomagając zbierać pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei. Mają też na koncie 1000-kilometrowy rajd granicami Polski z Dolnego Śląska na Mazury, a Agata to dodatkowo najlepsza na świecie rolkarka roku 2018 pod względem liczby przejechanych kilometrów.

- Wiemy jedno: pomaganie jest fajne! Dlatego zawsze staramy się podarować innym uśmiech i podzielić się radością, która gra nam w sercach w rytmie reggae. Bo reggae to też nasza wspólna miłość - mówi rolkarskie małżeństwo. I już zapowiadają, że w głowach rodzi im się pomysł na kolejną akcję, o której usłyszymy we wrześniu.

Olga Goździewska-Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.