Rolnicy spod Kluczborka nie chcą u siebie polowań

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Krzysztof Strauchmann

Rolnicy spod Kluczborka nie chcą u siebie polowań

Krzysztof Strauchmann

Skarga rolników może się skończyć zakazem polowań w ogóle. To skutek spóźnionej reakcji na zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny dotychczasowego prawa łowieckiego.

Małżeństwo rolników spod Kluczborka wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego o usunięcie wady prawnej w uchwale Sejmiku z 2012 roku. Chodzi o uchwałę dzielącą teren województwa opolskiego na 150 obwodów łowieckich. Większość z nich została następnie wydzierżawiona kołom Polskiego Związku Łowieckiego.

Jeśli rolnicy spod Kluczborka będą konsekwentni, ich skarga trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który może uchylić uchwałę o obwodach w całości lub w części. Kilka podobnych wniosków  z terenu innych województw już wcześniej trafiło do sądów administracyjnych.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.