Małgorzata Oberlan

Roman B. wykorzystał seksualnie 9-latkę w Toruniu - dowodzi prokuratura i ... uchyla areszt mężczyźnie

Roman B.  wpadł w ręce śledczych dzięki temu nagraniu z MZK. Prokuratura oskarża go o skrzywdzenie 9-latki i jednocześnie wypuszcza go z aresztu. Fot. screen z monitoringu Roman B. wpadł w ręce śledczych dzięki temu nagraniu z MZK. Prokuratura oskarża go o skrzywdzenie 9-latki i jednocześnie wypuszcza go z aresztu.
Małgorzata Oberlan

Rodzice dziewczynki są oburzeni tym, że prokuratura wypuściła Romana B. na wolność. Nie wierzą, że były żołnierz Legii Cudzoziemskiej nie potrafi uciec...

Roman B. miał seksualnie molestować 9-latkę na Osiedlu Młodych w Toruniu. Udało się go złapać dzięki monitoringowi z autobusu miejskiego. Od kilku dni jest na wolności.

Zły dotyk Romana B.

- Dziewczynka nadal jest w traumie po tym, co ją spotkało ze strony tego człowieka. Boi się wychodzić z domu. Jej rodzice i dziadek są oburzeni tym, że prokuratura wypuściła go na wolność. Moim zdaniem to niedopuszczalne - mówi adwokat Mateusz Kondracki, pełnomocnik rodziców 9-latki. - Cały Toruń angażował się w ujęcie tego mężczyzny. Żaden rodzic nie może chyba teraz spać spokojnie. Naszym zdaniem nie tylko wciąż zachodzi obawa matactwa, ale i ucieczki podejrzanego. Poza tym jest niebezpieczny.

9-letnia dziewczynka miała zostać napastowana seksualnie w klatce bloku na Osiedlu Młodych w październiku 2018 roku. 36-letni Roman B., były żołnierz Legii Cudzoziemskiej, miał dziecko dotykać w okolice intymne: krocza i piersi. Udało się go zatrzymać dzięki upublicznieniu przez media nagrania z monitoringu autobusu MZK. Mieszkający teraz na Podgórzu mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

W piątek, 18 stycznia Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód skończyła przygotowywać akt oskarżenia Romana B. Mężczyzna odpowie przed Sądem Okręgowym w Toruniu za zbrodnię, jaką jest w świetle prawa wykorzystanie seksualne osoby małoletniej (art. 200 par. 1 kodeksu karnego).

Dlaczego na wolności?

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.