Łukasz Winczura

Roman Ciepiela do sejmiku, Robert Wardzała do ratusza, czyli zaskakująca zmiana miejsc?

Roman Ciepiela (z prawej) i Robert Wardzała (z lewej) w PO na co dzień omijają się szerokim łukiem. Dzieli ich wszystko Fot. Archiwum UMWM Roman Ciepiela (z prawej) i Robert Wardzała (z lewej) w PO na co dzień omijają się szerokim łukiem. Dzieli ich wszystko
Łukasz Winczura

Nie można wykluczyć, że Platforma Obywatelska desygnuje obecnego prezydenta Tarnowa nie do walki o reelekcję, a do boju o miejsce w sejmiku wojewódzkim. Rozważanie takiego scenariusza jest kolejnym dowodem na to, że w lokalnych strukturach partii w wyborczym roku jątrzy się coraz mocniej konflikt podsycany ambicjami prominentnych działaczy.

Kij w przedwyborcze mrowisko wkłada Robert Wardzała, szef struktur miejskich PO w Tarnowie. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, próbuje przeforsować pomysł, by liderem listy do sejmiku został prezydent Roman Ciepiela, który w przeszłości dwukrotnie był już wicemarszałkiem Małopolski. Dla siebie były poseł i żużlowiec widziałby rolę następcy obecnego gospodarza miasta. W oficjalnej rozmowie unika kategorycznych stwierdzeń.

- Bierzemy różne scenariusze pod uwagę. Ze swej strony potwierdzam gotowość i jestem do dyspozycji, jeśli chodzi o prezydenturę - ucina. Nasi informatorzy z lokalnej PO całą sprawę widzą jednak zgoła inaczej.

Czytaj więcej i dowiedz się, jakie zdanie o działaniach polityków wewnątrz partii ma jeden z jej działaczy oraz jak sprawę skomentował sam prezydent Ciepiela. 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Winczura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.