Rowery przy dworcu zostały uziemione

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Rowery przy dworcu zostały uziemione

Mateusz Mazur

„Janusze budownictwa” - tak internauci komentują zastawioną stację BRA przy dworcu PKP. ZDMiKP mówi, że innego wyjścia nie było

Ogromne zdziwienie pojawiło się na twarzach tych osób, które po podróży pociągiem chciały do centrum miasta dostać się za pomocą Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Ekipy budowlane pojawiły się tuż przy przejściu podziemnym i ogrodzeniem całkowicie zastawiły możliwość wypożyczenia roweru. Płot niemal stykał się z oponami jednośladów, więc o przejażdżce nie ma mowy.

- To chyba jakiś żart? - pytają ironicznie bydgoszczanie, którzy zamierzali wypożyczyć rower.

Zdjęcia ze stacji szybko obiegły internet i podpisywane są prześmiewczymi komentarzami. „Janusze budownictwa” - napisał jeden z internautów na portalu Facebook.

Prace przy przejściu zlecił Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który tłumaczy, że informacja o braku możliwości wypożyczenia roweru pojawiła się na stronie internetowej ZDMiKP.

„Uprzejmie informujemy, że od 05.04.2016r. z uwagi na wykonywanie robót izolacyjnych na murku zadaszeń nad wejściem do przejścia podziemnego przy ul. Z. Augusta (przy dworcu PKP), wystąpią utrudnienia przy parkowaniu rowerów. Utrudnienia potrwają około tygodnia.” - czytamy na stronie internetowej zarządu dróg miejskich.

- Nie mieliśmy innego wyjścia - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskich drogowców. - Poprosiliśmy wykonawcę o izolację murków, które znajdują się przy przejściu podziemnym. Trzeba było wykonać wykop na szerokość półtora metra i go ogrodzić. Musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo, by nikt nie wpadł do tego wykopu. A postawienie ogrodzenia w innym miejscu nie wchodziło w grę - dodaje Kosiedowski.

Operator Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego - firma BikeU zabrał ze stacji wszystkie jednoślady. Mieszkańcy, którzy chcą tam natomiast zostawić swój rower mogą to uczynić za pomocą specjalnej linki i poinformować o tym telefonicznie operatora.

Mamy jednak dobre wiadomości. Utrudnienia nie potrwają długo. - Najpóźniej w poniedziałek wszystko będzie gotowe - zapewnia rzecznik.

Mateusz Mazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.