Łukasz Klimaniec

Rozbudowa ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej: przetarg ogłoszono, sprawa trafiła do NSA. Co z drogą z Wapienicy do Jaworza?

Rozbudowa ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej: przetarg ogłoszono, sprawa trafiła do NSA. Co z drogą z Wapienicy do Jaworza?
Łukasz Klimaniec

W ciągu trzech najbliższych miesięcy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym odbędzie się rozprawa dotycząca rozbudowy ul. Cieszyńskiej. Jeśli wyrok będzie korzystny dla miasta, inwestycja dojdzie do skutku. Drugi przetarg został właśnie ogłoszony.

Rozbudowa ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej zaczyna przypominać niekończącą się opowieść - ta ważna dla miasta inwestycja miała już trwać w najlepsze, ale póki co nadal nie wiadomo, jaka będzie jej przyszłość. Pewne jest jedno - w ciągu najbliższych trzech miesięcy Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się skargą kasacyjną złożoną przez bielski samorząd. To ważna informacja zważywszy, że wcześniej NSA poinformował bielski Ratusz, iż rozprawa odbędzie się w... pierwszym kwartale 2019 roku. A to oznaczałoby utratę środków unijnych na tę inwestycje.

- Prezydent Jacek Krywult ponownie zwrócił się do NSA o zweryfikowanie tych planów. W efekcie otrzymaliśmy informacje, że NSA zajmie się tą sprawą w ciągu najbliższych trzech miesięcy, w trzecim kwartale tego roku. Nie znany jednak dokładnej daty. Ale to daje szansę na to - przy pozytywnym werdykcie - że uda się zrealizować ulicę Cieszyńską - wyjaśnia Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W dalszej części:

 • Jaką skargą zajmie się NSA
 • Kto poskarżył się na decyzję środowiskową
 • Czy jest szansa na rozbudowę w 2019 roku
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.