Rozgrzewka przed finałem Orkiestry

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Rozgrzewka przed finałem Orkiestry

Aleksandra Pasis

Pół tysiąca mieszkańców już zgłosiło chęć uczestnictwa w Biegu dla WOŚP. Tyle samo wolontariuszy wyjdzie na ulice, by kwestować.

Na co będziemy zbierać datki podczas drugiej styczniowej niedzieli? Tym razem na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki seniorom!

Choć do finału akcji, podczas której otwieramy swoje serca i portfele, zostało jeszcze trochę czasu, grudziądzki sztab już pracuje pełną parą.

Najważniejsze: „armia” wolontariuszy jest już skompletowana. - Tradycyjnie będzie pięciuset kwestujących - mówi Edyta Ogonowska, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu.

Wśród nich dzieci, dorośli i seniorzy. Na początku stycznia wszyscy obowiązkowo będą musieli „zaliczyć” szkolenie na temat bezpieczeństwa w trakcie kwesty.

- Cały czas szukamy sponsorów, którzy chcą nas wesprzeć - apeluje Edyta Ogonowska.

Jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać się drużyny chcące wziąć udział w głównym turnieju sprawnościowym, który zaplanowano w hali sportowej na os. Lotnisko. Tutaj - tradycyjnie - będzie mieścił się grudziądzki sztab WOŚP.

- Zapraszamy „rodzinki szkolne”, kluby osiedlowe i sportowe. Będą miały okazję zmierzenia się z ekipami reprezentującymi między innymi grudziądzkie służby - zachęca szefowa sztabu.

W Biegu dla Orkiestry mogą wziąć udział dorośli, dzieci i seniorzy. Chodzi o dobrą, zdrową i aktywną zabawę!
Andrzej Wisniewski Jerzy Zbigniew Owsiak (ur. 6 października 1953 w Gdańsku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny.

Komplet zawodników jest już na Bieg dla Orkiestry. - Lista chętnych zapełniła się bardzo szybko - cieszy się Andrzej Dolewski, prezes Akademii Biegania, organizator imprezy. Pół tysiąca osób zmierzy się z 5-kilometrową trasą po lesie rudnickim. - Pobiec może, oczywiście, więcej chętnych, jednak nie gwarantujemy im pamiątkowych medali. Jeśli uda się nam znaleźć sponsora, to rozszerzymy listę do 600 osób - zapowiada Andrzej Dolewski.

Wpisowe na Bieg wynosiło 30 zł. Całość trafi do puszek WOŚP-u. Łatwo zatem policzyć, że grudziądzcy biegacze już zasilili konto fundacji Jurka Owsiaka kwotą 15 tys. zł!

Dzięki corocznym zbiórkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, szpitalne oddziały „Biegańskiego” są regularnie wyposażane w specjalistyczny sprzęt. W tym roku pięć kolejnych urządzeń, wartych 265 tys. zł, trafiło na dziecięcy Szpitalny Oddział Ratunkowy:
wózek transportowy, aparat do znieczulania.

24. finał WOŚP zaplanowano na 10 stycznia.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.