ROZKŁAD JAZDY BOŻE CIAŁO Jak będą kursować autobusy, tramwaje i pociągi w Boże Ciało i w weekend?

Czytaj dalej
Fot. arc
Olga Krzyżyk

ROZKŁAD JAZDY BOŻE CIAŁO Jak będą kursować autobusy, tramwaje i pociągi w Boże Ciało i w weekend?

Olga Krzyżyk

W długi weekend zapewne nie zabraknie podróżujących. Trzeba dojechać do rodziny, kościoła, czy na wycieczkę. Dlatego sprawdziliśmy, jak w Boże Ciało i w weekend będą kursowały autobusy, tramwaje i pociągi. Zobaczcie zmiany rozkładów jazdy komunikacji miejskiej.

KZK GOP w Boże Ciało

Autobusy i tramwaje w Boże Ciało
W Boże Ciało, 26 maja, autobusy i tramwaje KZK GOP-u będą jeździły według rozkładu jazdy ważnego w święto i w niedziele. Ponadto nie będą w tym dniu jeździły autobusy linii 250 i 750. Z kolei autobusy linii 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 710 i 850 będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w dni wolne w centrach handlowych. Bez zmian pojadą nocne autobusy linii 692N, 905N i 906N.

Autobusy i tramwaje 27 maja
W piątek, 27 maja, większość autobusów będzie kursowała tak jak w soboty, jednak są pewne wyjątki. Linie nr: 2, 80, 120, 130, 135, 178, 202, 236, 288, 636, 735, 840, 860 i 870 będą jeździły jak w dni robocze. W piątek dodatkowo jak w dni robocze będą kursowały też tramwaje linii nr 5 i 11.

MZK Tychy w Boże Ciało

Autobusy i tramwaje w Boże Ciało
Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach na swojej stronie informuje, że w związku z procesjami odbywającymi się w Boże Ciało na terenie całej sieci MZK w Tychach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu autobusów i trolejbusów.

Autobusy i tramwaje 27 maja
Ponadto 27 maja autobusy i trolejbusy będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze. Nie będzie jednak kursów linii "f". W tym dniu w ogóle nie będą kursować linie Sz1, Sz2, Sz3, Sz4, 56, 95, 252, 253. Nie będzie też niektórych kursów na liniach trolejbusowych i autobusowych.

PKM Jaworzno w Boże Ciało

Autobusy i tramwaje w Boże Ciało
Jak pojedziemy w długi weekend komunikacją PKM Jaworzno. Komunikacja miejska PKM Jaworzno w Boże Ciało będzie funkcjonowało jak w niedzielę i święta.

Autobusy i tramwaje 27 maja
W piątek autobusy pojadą już jak w dni robocze i szkolne. W sobotę autobusy i tramwaje będą jeździły, jak w soboty, a w niedzielę 29 maja, także bez zmian, czyli jak w niedzielę.

ZTZ Rybnik w Boże Ciało

Autobusy i tramwaje w Boże Ciało
W związku z uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 26 maja autobusy ZTZ Rybnik będą kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy.

Autobusy i tramwaje 27 maja
W piątek autobusy będą jeździły jak w dni wolne od nauki szkolnej. W sobotę i w niedzielę autobusy pojadą jak zawsze. Ponadto 26, 28 i 29 maja będą kursować autobusy linii nocnych.

PKP w Boże Ciało

PKP Intercity z kolei zachęca do skorzystania z pociągów w trakcie długiego weekendu. Dlaczego? Uruchomionych będzie 39 dodatkowych składów na najpopularniejszych trasach. Zobaczmy jak to wygląda w praktyce. Na długi weekend będzie 8 dodatkowych pociągów Express InterCity (EIC), 10 InterCity (IC) i 21 Twoich Linii Kolejowych (TLK). Podróżni będą mogli dojechać do popularnych miejscowości turystycznych, takich jak: Hel, Świnoujście, Łeba, Kołobrzeg, Bielsko-Biała, Zakopane czy Jelenia Góra.

W dodatku ma być ponad 6 tysięcy dodatkowych miejsc w składach kursujących na najpopularniejszych trasach w regularnej siatce połączeń. Pasażerowie, którzy planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej. Oferta ta pozwala na wielokrotne przejazdy za jeden bilet. Z tej oferty można skorzystać od dzisiaj, 25 maja od godz. 19.00 do godz. 6.00 rano w piątek, 27 maja. Będzie też ważna od piątku od godz. 19.00 do poniedziałku (30 maja), do godz. 6.00 rano. Bilet weekendowy w drugiej klasie kosztuje 79 złotych i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Bilet weekendowy za 154 złote z kolei pozwala na podróże pociągami EIP, EIC, IC i TLK.

Ponadto w długi weekend, 29-30 maja i 1-2 czerwca, na 18 dworcach kolejowych będą dyżurować mobilni informatorzy.

*Sklepy czynne w Boże Ciało WYKAZ + Godziny otwarcia sklepów
*Sensacyjne odkrycie w Muzeum Auschwitz. Tajemnica złotego pierścionka
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Nowe Tipo. Fiat wyprzedał większość egzemplarzy

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.