Rozkopane torowiska w Sosnowcu. Po Starym Sosnowcu przyszedł czas na Pogoń. A to nie wszystko

Czytaj dalej
tos

Rozkopane torowiska w Sosnowcu. Po Starym Sosnowcu przyszedł czas na Pogoń. A to nie wszystko

tos

W poniedziałek rozpoczął się remont torowiska tramwajowego na ulicach Mariackiej i Żeromskiego w dzielnicy Pogoń. Trwają też prace na Starym Sosnowcu. A to nie koniec planów Tramwajów Śląskich dotyczących Zagłębia.

Tym razem remont torów zaplanowano na trasie między centrum Sosnowca a dzielnicą Pogoń i Będzinem. Całkowicie zmodernizowane zostanie torowisko na ulicach Mariackiej i Żeromskiego.

- To około 1700 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie SA jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o., która ma zrealizować zadanie w terminie do marca 2019 roku - mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich SA.

Na czas remontu tramwaje będą tutaj kursowały po jednym torze. Tymczasowe „mijanki” zlokalizowano tuż za przystankiem Pogoń Kościół i na wysokości kościoła ewangelickiego. Prowadzone roboty spowodowały też zmiany tras tramwajów kursujących przez Sosnowiec. Linię nr 26 z Mysłowic skrócono do Dworca PKP (zwiększono jednocześnie częstotliwość kursów), z kolei w kierunku Milowic jeździ teraz linia nr 27 z Kazimierza Górniczego. Między Sosnowcem a Będzinem pozostały linie nr 21 i 24, ale na tej drugiej zmieniono nieco rozkład jazdy. Tramwaje nie zatrzymują się też na ul. Mariackiej; podróżni muszą więc korzystać z sąsiednich przystanków.

Na zmiany muszą się też przygotować kierowcy i okoliczni mieszkańcy.

- Na czas prowadzonych prac ulice Mariacka i Żeromskiego będą przejezdne, jednak obowiązywać tam będzie zakaz parkowania pojazdów - mówi Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

Remont na Mariackiego i Żeromskiego jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to ponad 13,5 milionów złotych netto.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
tos

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.