Łukasz Klimaniec

Rozlicz PIT w Bielsku-Białej, a dostaniesz nagrodę. Miasto kusi mieszkańców

W Bielsku-Białej o niecodziennej loterii informują m.in. bilboardy. Swój udział można zgłaszać do 6 maja Fot. FOT. Łukasz Klimaniec W Bielsku-Białej o niecodziennej loterii informują m.in. bilboardy. Swój udział można zgłaszać do 6 maja
Łukasz Klimaniec

Miasto Bielsko-Biała zorganizowało loterię i zachęca do rozliczania PIT w Bielsku-Białej. Główną nagrodą jest fiat 500. W ten sposób urzędnicy chcą uświadomić ludziom, że część płaconego przez nich podatku zostaje w mieście i trafia na drogi, szkoły czy przedszkola.

Loteria „Rozlicz PIT w Bielsku-Białej”, jaką wymyślili bielscy urzędnicy, skierowana jest do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT za rok 2017 w Bielsku-Białej wskazując bielski adres zamieszkania. Mogą w niej wziąć udział osoby, które rozliczają się w Bielsku-Białej od lat, a także ci,którzy jeszcze nigdy tego nie robili. Liczy się adres faktycznego zamieszkania, a nie adres zameldowania.

- Obserwujemy, że wiele osób przyjeżdża do naszego miasta do pracy czy na studia z innych rejonów kraju - wyjaśnia Aleksandra Podsiadlik, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Gospodarczego bielskiego Ratusza. - Tutaj wynajmują mieszkania i w oficjalnej korespondencji z urzędami, w tym skarbowymi, posługują się swoimi adresami zameldowania, zamiast aktualnym adresem zamieszkania - dodaje.

Przyznaje, że mieszkańcy często nie rozróżniają adresu zamieszkania i zameldowania oraz nie wiedzą, jaki skutek niesie za sobą wpisanie adresu zamieszkania w deklaracji podatkowej. Loteria ma im uświadomić, że wpisanie bielskiego adresu zamieszkania skutkuje pozostaniem części podatku PIT w mieście, co służy finansowaniu miasta - np. szkół, przedszkoli, remontów dróg.

Główną nagrodą w loterii jest samochód fiat 500. Do wygrania są też skutery, rowery, smartfony i roboty kuchenne.

W dalszej części:

 • Co trzeba zrobić, aby zdobyć nagrodę
 • Kiedy zaplanowano losowanie nagród i gdzie
 • Co sprawdzimy dzięki kalkulatorowi na stronie magistratu
Pozostało jeszcze 35% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.