Rozpoczęcie sezonu kąpielowego na Śląsku: baseny, zjeżdżalnie i gejzery wodne czekają!

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapiński
Mateusz Demski

Rozpoczęcie sezonu kąpielowego na Śląsku: baseny, zjeżdżalnie i gejzery wodne czekają!

Mateusz Demski

Od ponad tygodnia pogoda zaczyna coraz bardziej rozpieszczać, dlatego przyszedł czas na otwarcie sezonu kąpielowego! Na dwóch katowickich kąpieliskach - Bugli i Rolnej - będziemy jednak musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość, ponieważ ich otwarcie zaplanowano dopiero na połowę czerwca. Gdzie zatem na początku przyszłego miesiąca możemy popluskać się w wodzie?

- Otwarcie basenów w Katowicach jest uzależnione od pogody oraz parametrów wody. Planujemy ruszyć w połowie czerwca ale niestety nie mogę podać konkretnej daty. Informacja o otwarciu zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej: www.mosir.katowice.pl - mówi Małgorzata Welchar z Dział Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Wiemy natomiast, że w sezonie letnim oba kąpieliska – Bugla i Rolna - będą otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 10-18. W przypadku Bugli za bilety normalne zapłacimy 12 zł, a za ulgowe 6 zł. Dzieci do 7 lat, a także zorganizowane grupy z Katowic w ramach Akcji Lato mogą skorzystać z basenów nieodpłatnie. Na Rolnej będzie taniej, ponieważ zwykły bilet kosztuje 7 zł, a ulgowy tylko 3 zł.

W tym roku na katowickich basenach nie przewidziano zmian i nowych atrakcji, ale z pewnością będzie, co robić. Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Bugla odda do naszej dyspozycji dwa głębokie baseny, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, jacuzzi na 70 osób, a także kompleks boisk do gry w siatkówkę, piłkę nożną plażową oraz siłownię na świeżym powietrzu. Podobnie będzie w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Rolna, gdzie będziemy mogli skorzystać z basenu głębokiego, brodzika dla dzieci, a także zjeżdżalni.

Ale Bugla i Rolna, to nie jedyne kąpieliska w okolicy, które możemy odwiedzić w okresie wakacyjnym. Już 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbędzie się otwarcie odkrytej pływalni przy ul. Ratowników 2 w Rudzie Śląskiej oraz Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Żabka” w Łaziskach Górnych. Natomiast od 19 czerwca będziemy mogli również popływać w Kąpielisku Leśnym w Gliwicach. Poniżej przedstawiamy ich ofertę:

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy „Żabka” w Łaziskach Górnych:
ul. Sportowa 1 / Łaziska Górne

Godziny otwarcia:
W tygodniu: 11.00-19.00
W weekendy: 9.00-19.00

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy „Żabka” znajduje przy ul. Sportowej w Łaziskach Górnych. Na terenie obiektu znajdują się kompleks trzech odkrytych basenów (basen rekreacyjny, basen pływacki i brodzik dla dzieci). Największą atrakcję stanowi jednak basen rekreacyjny z 60 metrową zjeżdżalnią, sztuczną rzeką, gejzerem wodnym, masażami, a także grzybkiem i wodospadem. Ale to nie wszystko. Jak twierdzi Łukasz Stencel, kierownik Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Żabka” w tym roku na miłośników pływania czekają duże zmiany. - Na początku wakacji wprowadzimy pewną zmianę, a mianowicie uruchomimy wymienniki ciepła, które są odpowiedzialne za podgrzewanie wody w basenie. Dodatkowym atutem będzie zadaszenie brodziku dla dzieci – mówi Łukasz Stencel.

Inauguracja sezonu w łaziskiej „Żabce” odbędzie się 1 czerwca. W Dzień Dziecka na zniżki mogą liczyć wszyscy mieszkańcy Łazisk Górnych, którzy nie ukończyli jeszcze 25 roku życia.

Cennik:
W tym roku w łaziskiej „Żabce” za bilety normalne od poniedziałku do piątku zapłacimy 10 zł, a weekend 12 zł. Bilety ulgowe dla wszystkich uczniów, którzy przyniosą ze sobą legitymację będą kosztowały 5 zł.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach:
ul. Jana Śliwki 33 / Gliwice

Godziny otwarcia:
W tygodniu: 10.00-19.00
W weekendy: 9.00-19.00

Kąpielisko Leśne znajduje się przy osiedlu Kopernika w Gliwicach. W tym roku w tym przepięknym miejscu do naszej dyspozycji zostaną oddane trzy baseny oraz brodzik dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci jest również zjeżdżalnia o długości 73 metrów, plac zabaw, a także cztery boiska do siatkówki plażowej. W sezonie letnim na kąpielisku nie zabraknie również dmuchanych atrakcji wodnych oraz toru z przeszkodami.

Cennik:
W tym roku wszyscy, którzy przyjadą do Kąpieliska Leśnego w Gliwicach nie będą mogli narzekać na ceny. Bilety normalne kosztują 8 zł, a młodzież do 18 roku życia (za okazaniem legitymacji) oraz niepełnosprawni, emeryci i renciści, będą mogli skorzystać z basenu za niewielką opłatą 4 zł. Na zniżki mogą liczyć również Rodziny 3+, które na wejściu otrzymują 50% zniżki.

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny – Nowy Bytom w Rudzie Śląskiej:
ul. Ratowników 2 / Ruda Śląska

Godziny otwarcia:
Codziennie: 9.00-20.00

Na basenie oddano do dyspozycji brodzik dla dzieci z "wodnym jeżem", basen rekreacyjnyz grzybkiem, bąbelkami, masażami wodnymi. Trzecia niecka to 25-metrowy basen pływacki z wytyczonymi torami. Obok basenów znajduje się platforma z trzydziestoma pięcioma leżakami, które można wypożyczyć na cały dzień. Przy basenie rekreacyjnym można zjechać z krętej zjeżdżalni, a także ze zjeżdżalni rodzinnej z trzema torami.

Cennik:
W Rudzie Śląskiej osoby dorosłe za bilet na basen zapłacą 10 zł, natomiast dzieci 6 zł. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z kąpieliska za opłatą 4 zł. W wypożyczalni będziemy mogli również wypożyczyć leżak za 10 zł, a także skorzystać z szafki depozytowej (2zł/dzień).

Mateusz Demski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.