Rozpoczęli budowę parku wodnego w Częstochowie

Czytaj dalej
Fot. janusz strzelczyk
Janusz Strzelczyk

Rozpoczęli budowę parku wodnego w Częstochowie

Janusz Strzelczyk

Przy ulicy Dekabrystów, tuż obok basenu, oficjalnie rozpoczęto budowę parku wodnego w Częstochowie. Symboliczne łopaty, na terenie budowy, wbili prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, zastępca prezydenta Jarosław Marszałek i przedstawicie wykonawcy, częstochowskiej Przemysłówki, Andrzej Stępień. - Miejsce na budowę parku wodnego wybraliśmy po wielu analizach - mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Firma, która prowadziła analizy zarekomendowała właśnie to miejsce. To jest inwestycja oczekiwana przez częstochowianki i częstochowian od lat.

Z aqua parku będziemy mogli korzystać już za dwa lata. Termin oddania inwestycji do użytku to 20 lipca 2020 roku. Park wodny o powierzchni co najmniej 800 metrów kwadratowych lustra wody powstanie w południowej części działki, gdzie obecnie znajdują się fragment plaży, plac zabaw dla dzieci i boisko do gry w piłkę plażową.

W założeniu pływalnia letnia i park wodny mają tworzyć kompleks sportowo-rekreacyjny połączony jednym systemem obsługi klienta, który zapewni możliwość korzystania w sezonie letnim zarówno z basenów krytych jak i odkrytych. Będzie hala basenowa z mnóstwem różnych atrakcji do aktywności i relaksu wodnego. Zaprojektowano trzytorowy basen sportowy, basen rekreacyjny, zespół zjeżdżalni częściowo wyprowadzonych na zewnątrz.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.