Paulina Musialska

Rozpoczyna się remont wiaduktu na DK78 w Zawierciu. Będą korki

Rozpoczyna się remont wiaduktu na DK78 w Zawierciu. Będą korki Fot. Paulina Musialska
Paulina Musialska

Od jutra rozpoczynają się prace rozbiórkowe wiaduktu na DK78 w Zawierciu. Prace remontowe oznaczają ogromne utrudnienia w ruchu na najbardziej ruchliwej drodze w powiecie zawierciańskim. Zmiana organizacji ruchu pojawi się także na ulicy Kościuszki, która biegnie pod wiaduktem.

Od wtorku (11.03). na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu czekają na nas ogromne utrudnienia. Rusza wtedy pierwszy etap prac modernizacyjnych wiaduktu w Zawierciu. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Wcześniej konieczne było poprawienie nawierzchni na wiadukcie.

- W czasie trwania tego etapu robót konieczne będzie zamknięcie jezdni, w kierunku Szczekocin. Przez kilka tygodni ruch dwukierunkowy (po jednym pasie w każdym z kierunków - przyp. red.) odbywał się będzie na jezdni obecnie kierującej ruch na Siewierz. Po czym przystąpimy do kolejnych etapów robót - czytamy w komunikacie katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Co to oznacza w praktyce? Prawdopodobnie jeszcze większe korki na DK78 w Zawierciu. Przypomnijmy, że to tą drogą codziennie przejeżdżają tysiące samochodów ciężarowych, które jadą np. w kierunku Kielc. W godzinach szczytu przejechanie przez Zawiercie jest prawdziwą próbą cierpliwości. Korki będą na pewno jeszcze większe, bo utrudnienia pojawią się także na ulicy Kościuszki, która biegnie pod wiaduktem. Na czas remontu wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.