Ruch Chorzów ma grać na Stadionie Śląskim. Stadion będzie gotowy za rok ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Jacek Sroka

Ruch Chorzów ma grać na Stadionie Śląskim. Stadion będzie gotowy za rok ZDJĘCIA

Jacek Sroka

Prace budowlane na Stadionie Śląskim mają zakończyć się w grudniu 2016 roku. Potem nastąpią odbiory techniczne. - Liczymy, że w połowie 2017 roku obiekt zostanie oddany do użytku - deklaruje Kazimierz Karolczak, wicemarszałek województwa śląskiego zajmujący się m.in. Stadioniem Śląskim. Na Stadionie Śląskim powinien grać Ruch Chorzów.

Stadion Śląski nazywany Kotłem Czarownic robi duże wrażenie, a widok z dachu giganta na długo pozostaje w pamięci. Z 40 sektorów zadaszenia liczącego aż 43 tys. m kw. do montażu pozostało mniej niż pół sektoru poliwę-glanowych płyt grubości 2,5 cm. Te prace mają zakończyć się 17 grudnia i wówczas największy tego typu dach w Europie będzie w całości gotowy.

- Tak naprawdę do wykonania zostały jeszcze prace objęte czterema przetargami. Pierwszy obejmuje prace wykończeniowe, drugi roboty niskoprądowe związane m.in. z siecią monitoringu, trzeci przygotowanie płyty boiska i bieżni lekkoatletycznej i czwarty dotyczący montażu krzesełek - powiedział marszałek Karolczak.

Kolorystyka widowni ma być w śląskich niebiesko-żółtych barwach, natomiast na zewnątrz stadion ma być utrzymany w narodowych biało-czerwonych kolorach. Planowane jest też efektowne podświetlenie zewnętrznej elewacji.

Czy Ruch Chorzów powinien grać na Stadionie Śląskim?

Obiekt wyposażony będzie w 24 sky boxy, czyli kilkunastoosobowe loże dla VIP-ów oraz dwa razy większą lożę prezydencką. Rozważana jest jednak koncepcja połączenia sześciu sky boxów w trzy większe loże, w których miejsca na imprezy sprzedawano by pojedynczo.

Wizyta na Stadionie Śląskim

Autor:Niebiescy.tv

- W tej chwili firma doradcza Marcina Herry, który był szefem spółki PL 2012, przygotowuje dla nas raport na temat wykorzystania stadionów zbudowanych na Euro. Chcemy skorzystać z ich doświadczeń i jednym z pomysłów jest właśnie sprzedawanie pojedynczych miejsc w lożach, które cieszą się większym zainteresowaniem niż całe sky boxy - stwierdził Karolczak.

Na otwarcie Stadionu Śląskiego władze województwa chciałby zorganizować trzy imprezy, by pokazać jego funkcjonalność. Pierwszą ma być mecz reprezentacji Polski, który obiecał im prezes PZPN Zbigniew Boniek, drugą mityng lekkoatletyczny, ale raczej nie w gwiazdorskiej obsadzie, bo na taką nie ma w samorządowej kasie pieniędzy, a trzecią koncert światowej gwiazdy.

Przy okazji ujawniono, że imprezy muzyczne w zależności od usytuowania sceny będzie mogło oglądać na Stadionie Śląskim od 64 do 90 tys. widzów.

Urząd Marszałkowski zdaje sobie sprawę, że do utrzymania Stadionu Śląskiego trzeba będzie dokładać. - Chcielibyśmy, żeby to była jak najmniejsza kwota. Jeśli będzie to mniej niż 10 mln zł rocznie, to uznamy to za sukces - stwierdził Karolczak.

Jednym z pomysłów na funkcjonowanie obiektu są przenosiny na chorzowski obiekt piłkarzy Ruchu Chorzów.

- Mamy podpisany z władzami województwa list intencyjny w tej sprawie, ale on nie precyzuje warunków wynajmu Stadionu Śląskiego. Czekają nas w tej sprawie negocjacje, ale ważne, że z obu stron jest dobra wola, bo Ruch był jest i będzie klubem całej aglomeracji - powiedział Dariusz Smagorowcz, prezes Niebieskich.

Wizyta na Stadionie Śląskim

Autor:Niebiescy.tv

Co ciekawe z budowy nowego obiektu na Cichej nie rezygnują władze Chorzowa. - W 2016 r. ma być gotowy projekt stadionu i mamy w budżecie miasta zabezpieczone pieniądze na rozpoczęcie tej budowy - mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Jacek Sroka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.