Ruch Chorzów ukarany odjęciem punktu!

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Klimaniec/Dziennik Zachodni
TOK

Ruch Chorzów ukarany odjęciem punktu!

TOK

Komisja Licencyjna PZPN nałożyła karę na Ruch Chorzów w postaci odjęcia punktu za nieuregulowanie zobowiązań finansowych w wyznaczonym terminie. Taką samą karę dostała Lechia Gdańsk. Zarząd klubu z Cichej rozważa złożenie odwołania.

Oto PZPN komunikat (sprawa Ruchu - punkt 2).

Na posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2016 roku, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zakończyła wszczęte 14 grudnia 2015 roku postępowania wyjaśniające wobec trzech Klubów Ekstraklasy oraz rozpatrzyła wnioski: Rakowa Częstochowa o zdjęcie nadzoru finansowego, a także Korony Kielce o zwiększenie nałożonego decyzją nr 8 limitu płacowego.

Po przeanalizowaniu nadesłanych wyjaśnień oraz wniosków Komisja postanowiła:

1. Zakończyć postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu Lechia Gdańsk SA i nałożyć na klub sankcję w postaci jednego ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016, w związku z naruszeniem kryterium F.09 oraz nałożyć na Klub sankcję w postaci upomnienia, w związku z naruszeniem kryterium F.07 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2015/2016. Komisja pragnie jednak podkreślić, iż Lechia Gdańsk zapłaciła wszystkie zobowiązania wynikające z kryterium F.09, ale uczyniła to po terminie 30 listopada, co zgodnie z zapisami Podręcznika Licencyjnego, obligowało Komisję do nałożenia sankcji w postaci ujemnych punktów.

2. Zakończyć postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA i nałożyć na Klub sankcję w postaci jednego ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016, w związku z naruszeniem kryterium F.09 oraz zobowiązać Klub do uregulowania, w terminie do dnia 31 stycznia 2016 roku, zobowiązań przeterminowanych powstałych do 30 czerwca 2015 roku, a niezapłaconych do dnia 30 listopada 2015 roku, pod rygorem nałożenia sankcji w postaci odjęcia kolejnego punktu ujemnego w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016.

3. Uznać wyjaśnienia Klubu Wisła Kraków SA i zakończyć prowadzone postępowanie wyjaśniające. Po przeanalizowaniu dosłanych przez Klub dokumentów, eksperci Komisji wykazali, iż Klub nie naruszył kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy.

4. Wszcząć postępowania wyjaśniające w stosunku do Klubu Korona Kielce SA w związku z podejrzeniem przekroczenia przez Klub nałożonych decyzją nr 8 z dnia 11 maja 2015 roku ograniczeń płacowych. W związku z powyższym Komisja zawiesiła rozpoznanie wniosku Klubu o zwiększenie limitu płacowego.

5. Wszcząć postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA, w związku z podejrzeniem przekroczenia przez Klub nałożonego decyzją nr 15 z dnia 11 maja 2015 roku ograniczenia płacowego.

6. Zdjąć nadzór finansowy z Klubu Raków Częstochowa w związku z uregulowaniem przez Klub wszystkich zobowiązań wynikających z ugód przedstawionych w trakcie procesu licencyjnego.

Kryterium F.09 jest nowym wymogiem dla Klubów Ekstraklasy, zgodnie z którym Kluby musiały dowieść, że na dzień 30 listopada 2015 roku, nie posiadały przeterminowanych zobowiązań wobec Klubów piłkarskich, pracowników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, które powstały do dnia 30 czerwca 2015.

Klubom od powyższych sankcji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

[AKTUALIZACJA, godz. 16.45]

Stanowisko Ruchu Chorzów

Zarząd Ruchu Chorzów SA pragnie poinformować, że wypełnił już zalecenia Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej i uregulował wymagane zobowiązania finansowe. W związku z tym faktem władze klubu planują odwołanie się od sankcji nałożonych przez Komisję.

Przypomnijmy, że Komisja ds. Licencji Klubowych na poniedziałkowym posiedzeniu podjęła decyzję o nałożeniu na Ruch Chorzów jednego ujemnego punktu w obecnym sezonie rozgrywkowym w związku z naruszeniem kryterium F.09. Klub jest także zobligowany do spłaty wymaganych należności do 31 stycznia 2016 roku pod rygorem nałożenia jednego punktu ujemnego. Należy podkreślić, że Ruch Chorzów w chwili obecnej spłacił już wymagane świadczenia. Zgodnie z zapisami Podręcznika Licencyjnego klubowi przysługuje prawo do odwołania się od postanowień Komisji, dlatego Zarząd Ruchu w najbliższych dniach podejmie decyzję w tej sprawie i rozważy złożenie wniosku o złagodzenie sankcji.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

TOK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.