Tomasz Kuczyński

Ruch dostanie 4 miliony i już wie, z kim zagra w nowym sezonie

Po trzech spadkach z rzędu Niebiescy przygotowują się do III ligi, choć problemów klubie nie brak Fot. karina trojok Po trzech spadkach z rzędu Niebiescy przygotowują się do III ligi, choć problemów klubie nie brak
Tomasz Kuczyński

Ruch Chorzów wygrał konkurs na promocję miasta, co oznacza, że otrzyma 4 mln złotych. Niebiescy potrzebują pieniędzy, bo dostali licencję na III ligę pod warunkiem, że spłacą zaległości do końca lipca.

Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Chorzowie poinformowało o rozstrzygnięciu przetargu na promocję Miasta. Wygrał Ruch Chorzów, którego oferta uzyskała maksymalny wynik - pochwalił się klub na swojej stronie. Ruch dostał 100 punktów na 100 możliwych.

Frekwencja powyżej 50 proc.

- Umowa oprócz standardowych zapisów, takich jak umieszczenie logotypu na koszulkach piłkarzy i na materiałach promocyjnych, zawiera także dodatkowe świadczenia. Jeszcze w tym roku piłkarze poprowadzą m.in. cykliczne zajęcia sportowe dla młodych chorzowian i zorganizują kilkanaście imprez sportowych dla mieszkańców - przekazała rzeczniczka UM Karolina Skórka.

Wśród warunków, które klub musi wypełnić jest też zapełnienie trybun powyżej 50 procent w czasie obowiązywania umo-wy, czyli do grudnia 2019 (chodzi o średnią z tego okresu). Sposobem ma być... zmniejszenie pojemności stadionu.

„Oni chcą na 5400, ja uważam że 9300 powinno być” - napisał na Twitterze Szymon Michałek, który jest kandydatem kibiców na prezesa Ruchu.

Niebiescy dostali licencję na grę w III lidze. Aby jej nie stracić Ruch musi spłacić licencyjne długi do końca lipca. Według nieoficjalnych informacji zobowiązania wobec byłych piłkarzy, trenerów i pracowników przekraczają już 700 tys. zł. Pod koniec czerwca mija termin spłaty kolejnej raty postępowania układowego - ponad 400 tys. zł. UM Chorzów poinformował, że „wielkość transz miesięcznych nie będzie większa niż 15 procent (za wyjątkiem ostatniej grudniowej)”. Oznacza to, że klub miesięcznie z tytułu umowy z miastem dostanie 600 tys. „Kasa” z promocji nie wystarczy na terminowe spłaty zobowiązań.

Derby z rezerwami Górnika

Po licencyjnej weryfikacji znany jest już skład trzeciej grupy III ligi. Oprócz Ruchu zagrają w niej: Fa-lubaz Zielona Góra, Foto-Higiena Błyskawica Gać, Górnik II Zabrze, Gwarek Tarnowskie Góry, LZS Starowice Dolne, Miedź II Legnica, Piast Żmigród, Pniówek Pawłowice Śl., Polonia Bytom, Rekord Bielsko-Biała, ROW 1964 Rybnik, Rozwój Katowice, Ruch Zdzieszowice, Stal Brzeg, Śląsk II Wrocław, Ślęza Wrocław i Zagłębie II Lubin. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 3-4 sierpnia.

W kolejnym sezonie barw Ruchu nie będą już reprezentować Dominik Małkowski, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, a także Wojciech Kędziora, Pawło Miahkow i Pat-ryk Sikora - ich wygasające z końcem czerwca umowy nie będą przedłużone. W sobotę odbędzie się test-mecz kandydatów do gry przy Cichej. Będzie zamknięty dla kibiców i mediów.

Tomasz Kuczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.