Arkadiusz Nauka

Rudzka kardiologia po remoncie. Jest też nowa ordynator

Kardiologia w Rudzie Śląskiej już po remoncie Fot. Arkadiusz Nauka Kardiologia w Rudzie Śląskiej już po remoncie
Arkadiusz Nauka

Oddział kardiologii w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej funkcjonuje już w pełnym zakresie. Po trwającym ponad 3 miesiące gruntownym remoncie, do dyspozycji pacjentów przeznaczono 28 łóżek, w tym 7 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Modernizacja oddziału wraz z doposażeniem go w nowoczesny sprzęt kosztowała ponad 650 tys. zł. Na odnowionej kardiologii na stałe zatrudnionych zostało 5 lekarzy oraz kilkanaście osób zapewniających pełną obsadę dyżurów. Nowym ordynatorem oddziału została dr Elżbieta Wądek, która wcześniej pełniła taką funkcję na oddziale kardiologii w Gliwickim Centrum Medycznym.

- Mamy 21 łóżek do dyspozycji na oddziale i 7 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego- mówi dr Elżbieta Wądek. W pierwszym dniu otwarcia po remoncie było tu siedmioro pacjentów. - Zabezpieczenie dyżurowe jest pełne i w tym aspekcie nie ma żadnych problemów. Są to dyżury podwójne, czyli osobny lekarz dedykowany jest Izbie Przyjęć i drugi, który zabezpiecza oddział oraz konsultacje w trakcie dyżuru, co daje duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu pracy - zapewnia nowa ordynator.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.