Marek Weckwerth

Rumuni odeszli, robota na S5 wre

Prace trwają na wszystkich odcinkach S5. Ich zaawansowanie jest różne, bo pozwolenia na budowę wydawano sukcesywnie, niekiedy później niż przewidywano, Fot. GDDKiA Prace trwają na wszystkich odcinkach S5. Ich zaawansowanie jest różne, bo pozwolenia na budowę wydawano sukcesywnie, niekiedy później niż przewidywano, by uwzględnić wnioski społeczne.
Marek Weckwerth

Drodze nic nie zagraża - zapewniają wojewoda kujawsko-pomorski i dyrektor oddziału GDDKiA.

Niepokój wkradł się na budowę drogi ekspresowej na początku tego tygodnia, gdy zeszedł z niej jeden z podwykonawców - rumuńska firma ACN. Firmę zatrudniło włoskie przedsiębiorstwo Impresa Pizzarotti. Ale nie spowoduje to opóźnienia tej inwestycji. S5 będzie oddana do końca 2019 roku - deklaruje wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

- Żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej - stwierdził szef bydgoskiej GDDKiA.

- Wydaliśmy już 205 decyzji odszkodowawczych na 52 miliony złotych - mówi wojewoda. - Przed nami  kolejnych 800 decyzji. Większość zostanie wydanych do końca 2018 roku, a łączna kwota wypłat wyniesie blisko 0,5 miliarda złotych.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.