Rusza nowa #ramówkaDZ. Kolejne formaty wideo na dziennikzachodni.pl. Rozwijamy się!

Czytaj dalej
Redakcja

Rusza nowa #ramówkaDZ. Kolejne formaty wideo na dziennikzachodni.pl. Rozwijamy się!

Redakcja

Szanowni Państwo, to czas, by przedstawić nowe propozycje wideo, jakie mamy na dziennikzachodni.pl. Propozycje niekiedy zupełnie nowe, a niekiedy odświeżone - wśród nich te, które Państwo zdążyli najbardziej polubić od jesieni zeszłego roku.

Ruszamy z nowym sezonem ramówki. Taki stały, cykliczny zestaw formatów wideo w serwisie internetowym proponujemy Państwu jako druga redakcja prasowa w Polsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Świat mediów zmienia się dziś w niezwykłym tempie. „Dziennik Zachodni” to firma, to marka, która od 72 lat jest obecna na naszej wspólnej ziemi. Jesteśmy największą w regionie redakcją i dostarczamy najwięcej informacji, publicystyki, opinii i rozrywki. Ale już dawno nie jesteśmy tylko gazetą. Tak jak zmienia się świat, zmieniają się nasze sposoby komunikowania z Państwem.

Największy serwis internetowy? Owszem, już od dawna. Dziękujemy. Teraz śmiało wchodzimy w wideo, by uatrakcyjnić nasze teksty i zdjęcia. Jeszcze tej zimy rozbudujemy w Media Centrum, siedzibie DZ, profesjonalne studio telewizyjne. Będzie jeszcze lepiej i więcej. Proszę spojrzeć obok, co już teraz proponujemy.

Marcin Zasada. Gość Dnia DZ i Radia Piekary

Co ma do powiedzenia polityk?
O interesie regionu w 7 minut. Kiedyś jedyny w swoim rodzaju Wojciech Mann parodiował szybką rozmowę na poważny temat w telewizyjnym formacie „Tętno pulsu”. Poważne tematy, krótkie pytania, krótkie odpowiedzi - tak stawiając sprawę ponad 20 lat temu przewidział wymogi dzisiejszych mediów i oczekiwania ich publiczności. Codziennie o godz. 7.30 przepytuję najważniejszych polityków (ale też inne, ważne osobistości regionalnego życia) w woj. śląskim w Radiu Piekary. Rozmowę wideo możecie Państwo obejrzeć o godz. 10 na stronie dziennikzachodni.pl. Cykl jest efektem współpracy Radia Pie-kary i Dziennika Zachodniego.

Czy 7 minut wystarczy, by poznać odpowiedzi na pytania o regionalne interesy i aspiracje? Proszę Państwa, utwór „Satisfaction” Stonesów trwa niecałe 4. A mówi o naszym świecie więcej niż niejedna książka.

Zobacz więcej: Gość Dnia DZ i Radia Piekary

Patryk Drabek. Noga z gazu

Raport ze śląskich dróg. Wypadek na drodze, ranni, ofiary śmiertelne - to niestety codzienne obrazki z dróg woj. śląskiego. Każdy z nas zawsze zadaje sobie pytanie: Dlaczego? Czy można było tego uniknąć, kto popełnił tragiczny błąd? W każdy wtorek o godz. 12 na stronie dziennikzachodni.pl pojawia się wideoraport z dróg woj. śląskiego. Razem z policjantami wyjaśniamy przyczyny tragicznych zdarzeń, ostrzegamy przed brawurą, pokazujemy pozytywne zachowania kierowców, ku przestrodze publikujemy również zdjęcia i filmy z tragicznych zdarzeń.

Zobacz więcej: Noga z gazu

Kasia Kapusta w programie Tu byłam

Sprawdzam na sobie, by później przystawić pieczątkę tu byłam i sprawdziłam dla Was. Prowadziłam tramwaj, przebiegłam hardcorową trasę Runmaggedonu. Byłam też dzielnym rycerzem w zbroi ważącej 30 kilogramów, który stoczył bój o honor na dziedzińcu będzińskiej warowni z dzielnym piechurem, pracowałam na kuchni, a w odcinku ostrym jak brzytwa wcieliłam się w golibrodę. Wcielam się w różne role, by z przymrużeniem oka pokazać Państwu różne zawody lub pasje mieszkańców województwa śląskiego. Wspólnie z Bartkiem Pudełką i Grzegorzem Bargiełą jeździmy w różne miejsca, bym mogła na własnej skórze przekonać się, czy trudno jest zostać między innymi futbolistą amerykańskim. Chłopaki oczywiście towarzyszą mi z kamerą, a czasami stają także przed jej obiektywem. Uchy-lając nieco Państwu rąbka tajemnicy, mogę zapewnić, że pomysłów mamy całe mnóstwo i z pewnością zobaczycie, jak wygląda praca opiekuna żyrafy w chorzowskim zoo, a także jak wygląda off road po poligonie i czy zimą woda w jeziorze jest naprawdę bardzo zimna. Tak, tak, dobrze się domyślacie. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pogoria Morsuje pokażemy Wam, drodzy Czytelnicy i Widzowie, że lodowate kąpiele mogą dać sporo radości. W programie, w którym staramy się Państwa bawić i zaciekawić, wszystko muszę sprawdzić, spróbować, by na własnej skórze przekonać się na przykład, jak to jest być kierowcą osiemnastometrowego autobusu. A zatem jeśli robicie coś nietypowego, albo wręcz przeciwnie bardzo prozaicznego, zaproście nas. Chętnie przyjedziemy z kamerą, by przystawić pieczątkę „Tu byłam”. W nowym sezonie ramówki DZ kolejne odcinki programu „Tu byłam”, w każdy poniedziałek niezmiennie o godzinie 17.

Zobacz więcej: Tu byłam

Kasia Domagała-Szymonek w programie. A co to?

Po co są pieniądze, na czym polega szampańska zabawa lub czy warto być górnikiem? To jedne z wielu zagadnień, jakie dorosłym Czytelnikom „Dziennika Zachodniego” w programie „A co to?” starają się wyjaśniać rezolutne przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 85 w Katowicach. Maluchy w role ekspertów wcielają się doskonale. A zadanie, z jakim się mierzą, wcale nie jest proste. Przecież bardzo łatwo pomylić smog ze smokami. Świat widziany oczami dzieci nie tylko bawi. Nieraz zaskakuje powagą i rozważnym podejściem do poważnych tematów. W nowym sezonie ramówki DZ kolejne odcinki „A co to?” będziecie Państwo mogli oglądać w każdy poniedziałek, punktualnie o godz. 13.

Zobacz więcej: A co to?

Anna Dudzińska. Dobrze zaprojektowane

Raz zabiera nas na taras widokowy najwyższego budynku świata, w Dubaju, a za chwilę zjeżdżamy na ziemię, dokładnie - do przedwojennych ogrodów Katowic. Stąd przenosimy się na nasypy nieczynnej linii kolejowej w Nowym Jorku, gdzie też powstały ogrody. Potem - do kultowego Spodka w Katowicach, po drodze zahaczając o projekt „śląskiego Gaudiego” w Tychach. Wypytuje architektów o przepis na miasto idealne i docieka, skąd czerpią inspiracje. To Anna Dudzińska z Radia Katowice w każdy piątek rano, o godzinie 10 zaprasza nas na swoją audycję o architekturze pt. „Dobrze zaprojektowane”.

Zobacz więcej: Dobrze zaprojektowane

Justyna Przybytek. W 360° dookoła Śląska

Z kamerą 360° odwiedzimy miejsca niezwykłe, ciekawe i nieznane. Będą to też miejsca, do których generalnie trudno się dostać, albo graniczy to niemal z cudem. Zajrzymy do nich i pokażemy je Państwu w pełnej panoramie 360 stopni, czyli najprościej rzecz ujmując z każdej strony.

Kamila Rożnowska. Na Forum

Z dziennikarzami śląskich mediów będziemy komentowali najważniejsze wydarzenia, którymi żyliśmy w mijającym tygodniu. Emisja we wtorki o godz. 15.30.

Arkadiusz Gola. Dobry kadr

W tym cyklu będziemy Państwu przedstawiać fotografów związanych z naszym regionem i ich najciekawsze zdjęcia. Składają się one na specyficzny, wizualny pamiętnik naszego regionu.

Jacek Drost i Łukasz Klimaniec. Kocham Beskidy, bo...

Są wyjątkowe. Jeśli jeszcze o tym nie wiecie lub nie jesteście do tego przekonani, to w naszym cyklu postaramy się pokazać Państwu, że Beskidy są wyjątkowym miejscem na ziemi. Z kilku względów. Po pierwsze góry mamy w zasięgu ręki - wystarczy w Bielsku-Białej wsiąść w autobus nr 8, by po przejechaniu kilku przystanków znaleźć się u stóp Szyndzielni i Dębowca. Na wyciągnięcie ręki są jeziora Żywieckie oraz Międzybrodzkie. Do tego góralski folklor i wiele innych fantastycznych rzeczy, które w naszym cyklu będziemy chcieli Wam pokazać.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.