Ryanair poleci z Katowic do Aten. Loty od jesieni 2017. Niespodziewana ofensywa linii

Czytaj dalej
DN

Ryanair poleci z Katowic do Aten. Loty od jesieni 2017. Niespodziewana ofensywa linii

DN

Ryanair ogłasza nowy kierunek Katowice - Ateny. Ledwo co Ryanair ogłosił loty z Katowic do Mediolanu, a już chwali się kolejną nową trasą: do Aten. Z lotniska Pyrzowice polecimy do stolicy Grecji od jesieni 2017.

Na razie o lotach Katowice - Ateny z lotniska Pyrzowice wiadomo niewiele: że będą od sezonu jesienno/zimowego 2017, samoloty będą latać dwa razy w tygodniu. Bilety do sprzedaży trafią w marcu 2017.

Nową trasę ogłosił 31 stycznia 2017 w Atenach David O’Brien. Dokładnie: kilka nowych tras, bo zapowiedział loty Kraków-Ateny (też dwa razy w tygodniu) i Katowice-Ateny, a także zdradził, że planowane są dwie kolejne trasy, ale jeszcze nie zostały potwierdzone. Nie wiadomo, czy chodzi o loty z Katowic, czy z Krakowa.

W 2016 Ryanair przewiózł do i z Pyrzowic 240 tys. pasażerów. Dla porównania: linia Wizzair - ponad 1,5 miliona.

Pyrzowice w roku 2016
Create column charts

To wiadomość zaskakująca, bo ostatnio nową trasę z Pyrzowic Ryanair ogłosił dwa lata temu, chodziło o sezonowe loty na Korfu. Jeśli chodzi o połączenia całoroczne, ostatnią trasę niskokosztowy przewoźnik ogłosił od nas w 2008 roku. Były to kolejno loty do Londynu Stansted i Birmingham. Potem długo panowała cisza, a nowe kierunki z Pyrzowic ogłaszał głównie konkurent Ryanair, linia Wizzair. Ale w 2017 wszystko się zmieniło: 26 stycznia Ryanair ogłosił loty do Mediolanu-Malpensy.

To też nowa trasa tej linii na sezon zimowy 2017/2018. Loty rozpoczną się prawdopodobnie w październiku 2017. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Z okazji ogłoszenia nowej trasy z Katowic, Ryanair przygotował dla swoich klientów: promocyjne ceny biletów... do Londynu. Do 6 lutego 2017 kosztują od 74 złotych w jedną stronę, pod warunkiem, że polecimy w marcu 2017.

- Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wylotów wakacyjnych z naszego lotniska. Dlatego jestem przekonany, że ta trasa zostanie znakomicie przyjęta przez podróżnych i będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem - komentuje decyzję linii Ryanair Artur Tomasik, prezes zarządu GTL. - Połączenie do stolicy Grecji to nowe możliwości dla osób, które organizując wypoczynek za granicą nie korzystają z usług biur podróży. Przypomnę tylko, że Ryanair ze swojej bazy w Atenach oferuje połączenia na takie greckie wyspy jak Kreta, Korfu, Mykonos, Rodos i Santorini, lata także do Salonik.

Obecnie w zimowej siatce połączeń Ryanaira z Katowic znajdują się 4 kierunki. To loty do Londynu Stansted, Birmingham i Dublina. Czwarta jest Malpensa, Ateny będą więc piątym kierunkiem linii z Katowic. Ryanair ma jeszcze dwa kierunki sezonowe z Pyrzowic: na Korfu i na Kretę. Tam lata w sezonie letnim.

Na naszym lotnisku Ryanair obecny jest od 10 lat. Jako pierwsze uruchomił w 2007 połączenie do Dublina. W 2008 uruchomił loty do Stansted i Birmingham. I to były ostatnie uruchomione przez tę linię całoroczne trasy z Katowic. "Najmłodsze" są ogłoszone dwa lata temu loty na Korku. Ale to loty sezonowe.

DN

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.