KASIA

Rybnik dawniej i dziś! Jak się zmieniły się znane miejsca? [INTERAKTYWNE ZDJĘCIA]

Rybnik dawniej i dziś! Jak się zmieniły się znane miejsca? [INTERAKTYWNE ZDJĘCIA]
KASIA

Rybnicki Rynek i leżące wokół niego ulice m.in. ulica Powstańców, Kościelna czy Sobieskiego, zmieniły się na przestrzeni lat. Znajdujące się tu kamienice od kilku lat przechodzą lifting. Porównajcie te miejsca na starych pocztówkach i zdjęciach zrobionych kilka dni temu.

1. Nasz spacer zacznijmy od Rynku. Na pierwszy rzut oka, niewiele się tu zmieniło. Ratusz, jak stał, tak stoi. Są jednak elementy, po których nie ma już śladu. Fontanna, która stała mniej więcej w centralnej części rynkowej płyty, dziś znajduje się blisko ratusza. Nie ma też figury świętego, która stała obok dawnej fontanny. Klimatyczne sklepiki, zastąpiły zaś nowoczesne, oszklone biura banków i eleganckich butików.
2. Na ulicy Sobieskiego, wciąż stoją kamienice, które przeszły niedawno lifting. W październiku ubiegłego roku, wymieniono tu też całkowicie chodnik i powstał nowoczesny deptak.
3. Ulica Gliwicka na starej pocztówce wygląda na spokojną uliczkę. Dziś, od rana do wieczora suną tędy samochody. Ulica Gliwicka jest bowiem jedną z najbardziej ruchliwych ulic w centrum miasta.
4. Idąc w głąb ulicą Kościelną, na starej pocztówce widać kościół. Stoi tu do dziś i tak samo, wyłania się zza kamienic.


5. Na ulicy Powstańców, jesienią minionego roku wyremontowano trakt pieszy, to robi różnicę. W porównaniu ze starą pocztówką, na której widać zniszczony chodnik, dzisiejszy deptak prezentuje się całkiem nieźle. Nie zmieniło się jednak to, że na skrzyżowaniu z ulicą Sobieskiego, tak samo widać dzisiaj Bazylikę, do której ta ulica prowadzi. Nie zmieniło się też to, że w dolnej kondygnacji kamienic, znajdują się sklepiki, banki i kawiarenki, choć przez lata zmieniały one właścicieli.
KASIA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.