Rybnik, Jastrzębie: Oskarżeni o śmiertelne pobicie Jacka Hrycia przeprosili rodzinę ofiary. Proces. Ostatnia rozprawa 21.05.2019

Czytaj dalej
Fot. Jacek Bombor
Jacek Bombor

Rybnik, Jastrzębie: Oskarżeni o śmiertelne pobicie Jacka Hrycia przeprosili rodzinę ofiary. Proces. Ostatnia rozprawa 21.05.2019

Jacek Bombor

Wczoraj przed Sądem Okręgowym w Rybniku odbyła się ostatnia rozprawa w procesie pięciu mężczyzn, oskarżonych o śmiertelne pobicie jastrzębianina, Jacka Hrycia. Wyrok zostanie ogłoszony 3 czerwca.

We wtorek 21 maja 2019 przed Sądem Okręgowym w Rybniku odbyła się ostatnia rozprawa w procesie pięciu mężczyzn, oskarżonych o śmiertelne pobicie jastrzębianina, Jacka Hrycia. Wyrok zostanie ogłoszony 3 czerwca.

W mowie końcowej prokurator Piotr Zieliński, zażądał dla oskarżonego Dawida K. kary 25 lat pozbawienia wolności (jako jedyny ma zarzut zabójstwa, pozostali czterej oskarżeni mają zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym - red.). Dla pozostałych zaproponował 8 lat więzienia. To Łukasz K., Paweł Sz., Artur L i Przemysław K.

Przypomnijmy, do pobicia doszło w Jastrzębiu 4 czerwca 2017 roku po imprezie w dyskotece Impresja. Sprawcy mieli pobiec za Jackiem i skopać go tak dotkliwie, że nie przeżył.

- Trudno doszukać się motywu działania sprawców. Jedyny to taki, że chcieli komuś zrobić krzywdę. Najważniejsze dla oskarżenia są zeznania bezpośredniego świadka zdarzenia, Ariela D., który widział, jak pięciu mężczyzn zaatakowało jego przyjaciela. Obserwował z 43 metrów napad, wykonał telefon alarmowy. Opisał, że napastnicy kopali po całym ciele pokrzywdzonego. Mówił, że oskarżony K. skacze mu po głowie, wdeptując ją w podłoże. Stał na jednej nodze, by drugą docisnąć głowę ofiary. Na twarzy ofiary mamy odcisk buta oskarżonego Dawida K. To podpis zabójcy - mówił prokurator Zieliński.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.