Rybnik: Kilkuletnie dziecko w zamkniętym samochodzie. Interweniowała policja

Czytaj dalej
KR

Rybnik: Kilkuletnie dziecko w zamkniętym samochodzie. Interweniowała policja

KR

Zamknięty samochód i jedynie lekko uchylona szyba z przodu. Właśnie w takich warunkach przez ok. półtorej godziny przebywała kilkuletnia dziewczynka. Do zdarzenia doszło w Rybniku. Pozostawione w pojeździe dziecko zauważył jeden z przechodniów i natychmiast poprosił o interwencję funkcjonariuszy, którzy w tym czasie patrolowali miasto.

W niedzielne popołudnie jeden z mieszkańców Rybnika zauważył przy ul. Chrobrego zaparkowany samochód, w którym zamknięte było kilkuletnie dziecko. Dziewczynka była zapięta w foteliku i nie reagowała na żadne próby nawiązania kontaktu. Pojazd był zamknięty, jedynie pozostawiono lekko uchyloną szybę z przodu.

Mężczyzna natychmiast zatrzymał przejeżdżających w pobliżu policjantów i poprosił o interwencję. Mundurowym udało się uchylić szybę, otworzyć drzwi i wyciągnąć zamknięte dziecko.

Na miejsce przyjechała również karetka pogotowia. - Lekarz stwierdził, że dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje rybnicka policja.

Po chwili zjawiła się także matka dziewczynki. Śledczy ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. Pojazd może się okazać dla nich śmiertelną pułapką.

"Mechanizmy termoregulacji u dzieci do 3 lat są niewykształcone, temperatura ich ciała wzrasta od 2 do 5 razy szybciej niż u osoby dorosłej. Prowadzi to do szybkiego odwodnienia i wstrząsu termicznego, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Maluchy pozostawione bez opieki w zamkniętym, nagrzanym samochodzie są osłabione, potliwość ich organizmu znacznie wzrasta, a skóra blednie. W takich sytuacjach dzieci nie płaczą, są zdezorientowane i nie maja siły, aby krzyczeć" - przypomina rybnicka policja.

TRAGEDIA W RYBNIKU. 3-LETNIA OLIWIA NIE ŻYJE. BO PRZEZ 8 GODZIN W TEMPERATURZE 70 ST. C BYŁA ZAMKNIĘTA W SAMOCHODZIE
JAK OJCIEC MÓGŁ ZAPOMNIEĆ O CÓRCE ZAMKNIĘTEJ W AUCIE? CZYTAJ TUTAJ

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726

*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

KR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.