Rybnik. Kręcą czwarty sezon Diagnozy. Do Rybnika jedzie Englert i Stuhr ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. UM Rybnik
Martyna Ludwig

Rybnik. Kręcą czwarty sezon Diagnozy. Do Rybnika jedzie Englert i Stuhr ZDJĘCIA

Martyna Ludwig

Zaczęły się zdjęcia do czwartego sezonu serialu Diagnoza, którego akcja rozgrywa się w Rybniku. W nowych odcinkach zobaczymy m.in. Macieja Stuhra i ponownie Jana Englerta. Rybnickie pejzaże po Ukraińcach zobaczą także Węgrzy.

Kochani, bardzo dziękuję za entuzjastyczne komentarze po odcinku Diagnozy. Nawet nie wiecie, jak to uskrzydla! Pytacie czy będzie czwarty sezon? Z radością donoszę, że....tak! Zdjęcia najpewniej ruszą jeszcze pod koniec tego roku! Cieszycie się? - zdradziła jakiś czas temu, pisząc na swoim fanpage na facebooku Maja Ostaszewska, aktorka grająca główną rolę w serialu TVN, kręconym w Rybniku.

Natychmiast zebrała tysiące polubień od internautów. - Będę skakać z radości tak samo jak Pani Maja Ostaszewska! Świetnie, że będzie sezon czwarty. Po prostu nie mogło być inaczej! - odpowiedziała internautka Aleksandra. Dziś producenci serialu oficjalnie przyznają już, że w halach studia filmowego w Warszawie, które odtwarza wnętrza rybnickiego szpitala, zaczęto już zdjęcia do czwartego sezonu.

- Mam nadzieję, że i tym razem Was nie zawiedziemy. Pozdrawiamy bardzo serdecznie i wracamy do pracy - informuje swoich fanów Maja Ostaszewska. Czy władze Rybnika również skaczą z radości?

- Jako miasto zdecydowaliśmy się na promocję Rybnika, jako produktu turystycznego w serialu i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Oprócz policzalnych wartości w postaci ekwiwalentu reklamowego w związku z udziałem miasta w serialu, mamy ogrom wartości, które trudno zmierzyć i zliczyć – mówi Robert Cebula naczelnik wydziału promocji.

- Coraz częściej w mieście pojawiają się ludzie, którzy szukają miejsc, które widzieli w serialu. Z osobami spoza Rybnika coraz częściej rozmowa rozpoczyna się od słów: jesteś z Rybnika, to ładne miasto, widziałem w „Diagnozie”. Chcemy wyjść naprzeciw temu zainteresowaniu i wydajemy niewielki folder „Śladami Diagnozy”, który jeszcze przed świętami będzie dostępny w punkcie informacji turystycznej „Halo! Rybnik” przy ul. Sobieskiego – komentuje naczelnik Cebula.

Przyznaje, że z początkiem 2019 roku Rybnik planuje rozstrzygnięcie przetargu na promocję miasta, jako produktu turystycznego w serialu.

To ma się Rybnikowi opłacić jeszcze bardziej, bo rybnickie pejzaże oglądają widzowie nie tylko w całej Polsce, ale też na Ukrainie, a teraz będą też na Węgrzech! Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia widownia pierwszych trzech odcinków zakończonego tydzień temu trzeciego sezonu serialu wyniosła 1,62 mln osób. A oglądalność na wysokim poziomie w kolejnej serii mają zapewnić też nowi znakomici aktorzy.

Do ekipy rybnickich lekarzy dołączy Maciej Stuhr, który wcieli się w postać Szymona Brocka, lekarza pediatry. Na oddziale szpitala w Rybniku pojawił się w ostatnim odcinku trzeciej serii.

- O mocy serialu stanowią aktorzy, a tych w „Diagnozie” mamy z pierwszej filmowej ligi. Powraca do nas Jan Englert, a nową postać w rybnickim serialu zagra Maciej Stuhr. Rybnik spodobał się nie tylko aktorom, ale także widzom w całej Polsce, stąd decyzja o kontynuacji. Nowe odcinki Diagnozy zobaczymy już wiosną 2019 roku - mówi producentka Dorota Kośmicka.

W kolejnej serii do serialu powrócą Jan Englert i Helena Englert, występujący w drugiej odsłonie. Zagrają także m.in. Weronika Rosati i Mateusz Kościukiewicz. W obsadzie serialu znajdzie się też Agnieszka Warchulska i Veronica Voytsethovska.

Kto scenarzystą i reżyserem?

Na planie pozostają świetni aktorzy: Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Danuta Stenka, Maciej Zakościelny, Magdalena Popławska, Mateusz Kościukiewicz, Michał Czernecki, Sonia Bohosiewicz, Beata Ścibakówna, Tomasz Drabek, Antoni Królikowski, Józef Pawłowski oraz Aleksandra Adamska.

Producentem realizującym z ramienia DGA Studio jest Dorota Kośmicka. Za scenariusz odpowiada Dana Łukasińska, Hanna Węsierska i Tomasz Titkow, pod kierunkiem głównych scenarzystek: Dany Łukasińskiej i Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz. Reżyserem czwartej serii jest Łukasz Kośmicki, a kierownikiem produkcji Dagmara Bończyk. Zdjęcia realizuje Jeremi Prokopowicz, za montaż odpowiada Piotr Kmiecik. Autorami scenografii są Barbara Ostapowicz oraz Magda Widelska-Władyka, kostiumów - Dorota Williams, muzykę skomponował Łukasz Targosz, a za charakteryzację odpowiada Monika Kaleta

Martyna Ludwig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.