Aleksander Król

Rybnik pożegnał Wojciecha Studenta, zmarłego wiceprezydenta miasta

Prochy zmarłego złożono na cmentarzu przy ul. Rudzkiej. Fot. Aleksander Król Prochy zmarłego złożono na cmentarzu przy ul. Rudzkiej.
Aleksander Król

W piątek odbył się pogrzeb Wojciecha Studenta, wiceprezydenta Rybnika, który zmarł niespodziewanie 28 października w Rzymie.

Tam gdzie troski i problemy mają inny wymiar, a słowo Piękno zawsze pisze się z dużej litery - mówił Piotr Kuczera, prezydent Rybnika podczas ceremonii pogrzebowej Wojciecha Studenta, swojego przyjaciela i pełnomocnika, który zmarł nagle 28 października w Rzymie, gdzie pojechał na urlop z żoną Ludmiłą.

W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła rodzina, władze miasta, posłowie, współpracownicy i tysiące rybniczan, którzy szczelnie wypełnili Bazylikę Św. Antoniego. - Wojciech Student był architektem. Pojechał do Rzymu, perełki architektury, by tam z „wiecznego miasta” przejść do niebieskiego Jeruzalem. Myślę, że trzeba nam wierzyć, że trzeba ufać, że Pan Bóg wie, kiedy człowiek jest najbardziej przygotowany na odejście z tego świata. Że wie, kiedy jest ta najlepsza chwila. Chociaż dla nas za wcześnie, chociaż dla najbliższych niespodziewanie - mówił ks. Grzegorz Olszowski, proboszcz Bazyliki.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.