Rydułtowy: Wybierz się na wirtualny spacer po parku sensorycznym

Czytaj dalej
Arkadiusz Biernat

Rydułtowy: Wybierz się na wirtualny spacer po parku sensorycznym

Arkadiusz Biernat

Wiosna w pełni, kwitną rośliny nie tylko w ogrodach i na działkach, ale także w wyjątkowym parku sensorycznym w Rydułtowach. Zobaczcie sami, jak tam jest pięknie i wybierzcie się z nami na wirtualny spacer.

Rydułtowy: Wybierz się na wirtualny spacer po parku sensorycznym

Rydułtowska Odprężalnia Sensoryczna ROSA powstała w 2013r. Zajmuje teren około jednego hektara i znajduje się w centrum Rydułtów przy ulicy Ofiar Terroru (tuż obok magistratu).

Park Sensoryczny podzielony został na 5 placów, a każdy z nich odpowiada innemu zmysłowi.

- Plac wzroku - przyciąga różnorodnością kolorów. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni możemy w nim spotkać znakomitą ilość różnorodnych kwiatów pogrupowanych w taki sposób, aby cały park zmieniał się w harmonijny sposób w zależności od pory roku.

- Plac słuchu - liczne zabawki zaprojektowano i wykonano w taki sposób, aby pobudzały wyobraźnię dzieci. Dopełnieniem tego placu jest efektowna fontanna. Zamontowano w niej kolorowe oświetlenie, które po zmroku zamienia park w miejsce magiczne.

- Plac dotyku - wykonano go z różnych materiałów tak, aby od razu zauważyć można było różnorodność form i kształtów. Zabawki dostosowane są do dzieci małych i tych nieco starszych.

- Plac smaku- w zależności od pory roku można na nim skosztować różnych warzyw i owoców. Przy każdej roślinie znajduje się jej dokładny opis tak, aby konsumpcja połączona została z nauką.

- Plac zapachu - dzięki całym połaciom roślin uwalniających intensywne zapachy można właśnie w tym miejscu zaznać odrobiny relaksu. Rośliny zostały tak dobrane, aby wydzielane przez nie zapachy działały antydepresyjne, uspokajająco i kojąco.


Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.