Rynek w Pszowie już gotowy. Zapraszamy na spacer [WIRTUALNY SPACER]

Czytaj dalej
Arkadiusz Biernat

Rynek w Pszowie już gotowy. Zapraszamy na spacer [WIRTUALNY SPACER]

Arkadiusz Biernat

Rynek w Pszowie został oficjalnie otwarty. W ubiegłym tygodniu na jednym z murów zawisła pamiątkowa tablica informująca, że główny plac miasta nosi imię Jana Pawła II, honorowego obywatela Pszowa. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po rynku.

Pierwszy etap przebudowy rynku w Pszowie rozpoczął się jeszcze w 2012 roku. W miejscu dawnej dyskoteki powstał nowy parking dla kilkudziesięciu samochodów, ławki oraz fontanna. Ta część inwestycji pochłonęła ok. 1,5 mln zł.

Następnie przystąpiono do przebudowy przylegającego centralnego placu miasta. Tutaj jednak już prace nie przebiegały tak sprawnie. Rynek miał być gotowy jesienią 2013 roku, ale tego terminu nie udało się dotrzymać. Później władze miasta obiecywały kolejne daty otwarcia w 2014 roku. Najpierw miała być to wiosna, a później jesień. Ostatecznie po olbrzymich kłopotach cały rynek rynek oddano do użytku w ostatnich dniach.

Główny plac miasta jest teraz nie do poznania. Są nowe ławki, ścieżki z kostki, latarnie oraz fontanna (tym samym na rynku są już dwie takie atrakcje). Nie brakuje również drzewek oraz innych oryginalnych roślin. Natomiast jedną część rynku w pobliżu osiedla zajmuje wielki plac zabaw z olbrzymim linarium. Koszt tej inwestycji wyniósł ok. 4,5 mln zł.


Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.