Aleksandra Gajewska - Ruc

Rynek w Skwierzynie już dobrze się zapowiada

- Rynek? Jak skończą, to zobaczę i ocenię czy faktycznie będzie tak ładnie jak w planach - mówi przezornie Maria Świtalska. Fot. Aleksandra Gajewska - Ruc - Rynek? Jak skończą, to zobaczę i ocenię czy faktycznie będzie tak ładnie jak w planach - mówi przezornie Maria Świtalska.
Aleksandra Gajewska - Ruc

Kostka układana na placu to dopiero początek. Na odnowienie centrum Skwierzyny pójdą ponad 3 mln zł.

Rynek zmienia się niemal w okamgnieniu. - Muszę przyznać, że idzie im to bardzo szybko. Wcale nie ma aż takich utrudnień w ruchu, choć wiele samochodów, które zazwyczaj stały wokół ratusza, teraz parkuje pod blokami i jest ciasno na parkingach - mówi Maria Świtalska.

Pani Marzanna potwierdza: - Tragedii nie ma, w końcu to nie Warszawa, jakoś sobie radzimy. Dojechać wszędzie można... Dobrze, że rynek remontują, bo było tu brzydko. Mogliby jeszcze porobić w mieście chodniki i drogi rowerowe, bo z tym u nas jest marnie - dorzuca skwierzynianka.

Plac jak z obrazka

Na razie jednak zmienia się sam rynek. Z części placu zniknęła zniszczona nawierzchnia i powoli zaczyna zastępować ją granitowa kostka (będzie nią wyłożony cały rynek i sąsiadująca z nim ul. Niepodległości). W planie są też parkingi, chodniki i oświetlenie. A ponadto fontanna, klomby z zielenią i wygodne ławeczki zachęcające do wypoczynku. Słowem: rynek jak marzenie! - Już nie mogę się doczekać. Może w końcu będzie w tym mieście miejsce, gdzie nie będzie wstyd zaprosić kolegów ze studiów. Jestem ciekawy zwłaszcza tej fontanny - mówi jeden z mieszkańców.

Wielki i wyczekiwany przez wielu skwierzynian remont centrum ma się zakończyć 30 listopada. Pochłonie około 3,3 mln zł, z czego 2,6 mln gmina dostała z narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

- Rynek? Jak skończą, to zobaczę i ocenię czy faktycznie będzie tak ładnie jak w planach - mówi przezornie Maria Świtalska.
Aleksandra Gajewska - Ruc - Rynek? Jak skończą, to zobaczę i ocenię czy faktycznie będzie tak ładnie jak w planach - mówi przezornie Maria Świtalska.

Chodniki i parkingi

Burmistrz Lesław Hołownia mówi, że na rynku tegoroczne remonty w Skwierzynie się nie skończą. Do września wyremontowany zostanie chodnik przy ul. Kopernika (za ponad 92 tys. zł. z gminnej kasy). Nową nawierzchnię zyska też ul. Grunwaldzka. Nierówne betonowe płyty zastąpi tu kostka polbrukowa. Powstanie przy okazji parking o powierzchni 150 mkw. Droga ma być gotowa pod koniec sierpnia. Remont będzie kosztował gminę około 80 tys. zł.

Nowych chodników doczeka się jesienią ul. Bledzewska. Poza tym miasto zapowiada budowę paru przydomowych oczyszczalni ścieków czy mniejsze i większe naprawy gminnych dróg w sumie za 90 tys. zł.

Aleksandra Gajewska - Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.