Rypińska spółka z udziałami gmin generuje zyski

Czytaj dalej
Fot. UM
Karolina Rokitnicka

Rypińska spółka z udziałami gmin generuje zyski

Karolina Rokitnicka

Niemal pół miliona złotych wynosi zysk RTBS za ubiegły rok.

W ubiegłym tygodniu zarząd i rada nadzorcza Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego złożyli sprawozdanie przed udziałowcami. Spółka zakończyła miniony rok kwotą 448 tys. zł zysku netto.

- Dzięki wszechstronnej działalności (budownictwo społeczne, deweloperskie i docelowej własności oraz zarządzanie wspólnotami) RTBS oparł się trudnej sytuacji jaką spowodowała likwidacja Krajowego Funduszu Mieszkalnictwa i kryzys ekonomiczny – wyjaśnił w sprawozdaniu prezes RTBS Lech Szalkowski. - Wspominam z rozrzewnieniem czas kiedy zaczynaliśmy. Mieliśmy wówczas 20 tys .zł. Obecnie kapitał własny to 10 mln. zł. Spółka w minionym roku obracała kwotą 40 mln. zł, a te prawie pół mln zł zysku przekaże na kapitał zapasowy. Był to pracowity rok. W Rypinie przy ul. Mławskiej zakończono blok 24-rodzinny i rozpoczęto budowę kolejnego, tym razem 28-lokalowego. W Kowalewie rozpoczynamy budowę drugiego bloku przy ul. Kościuszki. Praktycznie na wszystkie 24 lokale mamy już podpisane umowy. Identyczna inwestycja, ale 21-mieszkaniowa ruszyła w Choceniu.
Prezes Lech Szalkowski oraz Rada Nadzorcza otrzymali od wspólników jednogłośne absolutorium.

- Kowalewo wspólnie z RTBS przystąpiło do zabudowy drugiej działki. Trwa przetarg. Na przełomie maja/czerwca planowane jest rozpoczęcie budowy - mówi burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.