Joanna Maciejewska

Ryszard Petru: Polacy są wkurzeni na zakaz handlu

Ryszard Petru i przedstawiciele partii Teraz! zbierali we wtorek w Toruniu podpisy pod projektem „Uwolnijmy handel” Fot. Grzegorz Olkowski Ryszard Petru i przedstawiciele partii Teraz! zbierali we wtorek w Toruniu podpisy pod projektem „Uwolnijmy handel”
Joanna Maciejewska

- 70 procent Polaków jest przeciwko zakazowi handlu w niedzielę - mówił we wtorek (26 marca) w Toruniu Ryszard Petru, przewodniczący partii Teraz!, która zbiera podpisy pod projektem „Uwolnijmy handel”.

Od marca 2018 roku handel dozwolony był, z małymi wyjątkami, tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W tym roku na niedzielne zakupy możemy wybrać się jedynie raz w miesiącu. W przyszłym roku dni tych ma być jeszcze mniej.

Zmienić tą sytuację chce partia Teraz! Przygotowała projekt nowelizacji ustawy przywracającej handel w niedziele i święta i rozpoczęła zbiórkę stu tysięcy podpisów. Teraz! proponuje także, by pracownicy sklepów mieli dwie wolne niedziele w miesiącu oraz możliwość niezgodzenia się na pracę w kolejne.

- Coś co miało chronić pracowników i dawać im wolną niedzielę, powoduje, że muszą pracować całą noc z niedzieli na poniedziałek - mówił Ryszard Petru w Toruniu.

Partia Teraz! chce wprowadzić zmiany dotyczące handlu w niedziele. Przygotowała projekt nowelizacji ustawy przywracającej handel w niedziele i święta i rozpoczęła zbiórkę stu tysięcy podpisów. Teraz! proponuje także, by pracownicy sklepów mieli dwie wolne niedziele w miesiącu oraz możliwość niezgodzenia się na pracę w kolejne. 

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.