Ryzykanci doczekali się pierwszej wygranej

Czytaj dalej
Sławomir [email protected]

W Świeckiej Amatorskiej Lidze Koszykówki rozegrano 5. kolejkę spotkań. Przyniosła ona roszady w dolnej części tabeli.

Wyniki

Thornmann - Ryzykanci 44:49 (10:11, 9:11, 10:9, 15:18), Celcom Olimp Basket Jeżewo - Syla 36:49 (9:17, 7:11, 3:15, 17:6, Corleone Team - Milver 54:48 (8:14, 10:8, 18:16, 18:10), MSI Telekom - Kemira 50:25 (11:7, 13:7, 10:6, 16:5).

Trzytygodniowa pauza w rozgrywkach wyraźnie zaszkodziła koszykarzom Thornmanna, którzy niespodziewanie ulegli Ryzykantom 44:49. Dla tych to pierwsze zwycięstwo w ŚALK, choć grają w niej drugi sezon. Do sukcesu poprowadził ich Tomasz Pawlicki, który rzucił 17 punktów i zanotował 10 zbiórek. Ryzykanci opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

To teraz dzierży Milver, który poniósł w niedzielę piątą porażkę. Pechową, bo przez większość czasu prowadził z wiceliderem Corleone Team. Chwilami nawet 9 „oczkami”. O przegranej 48:54 zdecydowały trzy ostatnie minuty (2:9).

Za to pewne zwycięstwa odnieśli mistrz i wicemistrz. MSI Telekom nie musiał się specjalnie wysilać, żeby ograć Kemirę 50:25. Nie zaszkodziła mu nawet słabsza dyspozycja Dariusza Iglińskiego, który zdobył tylko 5 punktów. Trudniejsze zadanie miała Syla, która wygrała z Celcomem Olimp Basket Jeżewo 49:36. Świecianie świetnie prezentowali się w trzech pierwszych kwartach, w których wypracowali sobie 24 „oczka” przewagi. Pozwoliło to im kontrolować wynik w ostatniej odsłonie. Dodajmy, że w ekipie beniaminka zabrakło jego najskuteczniejszego zawodnika Michała Połomskie-go (chory), co z pewnością miało wpływ na słabszą postawę zespołu.

W rankingu strzelców prowadzi Daniel Klein (Thornmann) - 15,8 pkt/mecz przed Sławomirem Trojanowskim (Syla) - 15,6 i Michałem Połomskim (Celcom) - 15. Szósta kolejka odbędzie się w niedzielę od godz. 10.30. mecze rozgrywane będą w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.