Piotr Polechoński

Rząd będzie szukał u nas ropy naftowej i gazu ziemnego

Planowanych odwiertów ma być co najmniej kilkanaście, a te mają być prowadzone nawet do 3 kilometrów głębokości Fot. janusz wojtowicz/archiwum Planowanych odwiertów ma być co najmniej kilkanaście, a te mają być prowadzone nawet do 3 kilometrów głębokości
Piotr Polechoński

Rząd planuje głębokie odwierty na obszarze pomiędzy Koszalinem, a Polanowem. Cel: poszukiwanie i rozpoznanie zlóż ropy naftowej i gazu.

Ruszyły już niezbędne procedury przetargowe, po nich ruszą pierwsze odwierty. Nasze początkowo nieoficjalne informacje o rządowych planach wczoraj potwierdziło Ministerstwo Środowiska.

- „Obszar „Koszalin-Polanów” został wytypowany przez Ministra Środowiska do postępowania przetargowego w celu udzielenia koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego” - czytamy w oficjalnym piśmie, którego dotarło do koszalińskiej redakcji „Głosu”.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.