Wojciech Mąka

Rząd szykuje zmiany w prawie - będą nowe przepisy dotyczące wycinki drzew

Wycinka chorych drzew na Placu Kościeleckich w ub. roku - czy teraz będzie to częstszy widok? Fot. Filip Kowalkowski Wycinka chorych drzew na Placu Kościeleckich w ub. roku - czy teraz będzie to częstszy widok?
Wojciech Mąka

Szykują się konflikty sąsiedzkie o ... suche lub zbyt groźne drzewa. Będą nakazy ich wycinki i obciążanie kosztami albo gmin, albo szarych obywateli.

- Wstaję rano w sobotę i słyszę na swojej posesji cięcie piłą - opowiada Czytelnik z Bartodziejów. - Wychodzę z domu, a w najdalszej części ogrodu jakiś gość tnie konar rosnącego u mnie orzecha. Pytam, czy ma z głową wszystko w porządku, i słyszę w odpowiedzi, że konar wchodził na jego działkę... Pognałem dziada, grożąc, że zgłoszę na policję naruszenie miru domowego. Co za bezczelność. Nawet nie był łaskaw zapytać o zgodę, tylko skoczył do mnie przez płot...

Kiedy właściciel nie chce

Takich konfliktowych sytuacji wiele nie ma, bo większość właścicieli nieruchomości wie, że przycinać drzewo sąsiada można tylko na linii płotu oddzielającego działki.

w dalszej części artykułu o tym, że rząd szykuje przepisy, które mogą spowodować narastanie sąsiedzkich konfliktów - jak ma wyglądać wycinka drzew po nowemu?

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.