Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe pokaże się później. W Wilkach Krosno rośnie... apetyt

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
bum

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe pokaże się później. W Wilkach Krosno rośnie... apetyt

bum

- Klub normalnie funkcjonuje, wszystkie sprawy rozwiązywane są na bieżąco. Kontrakty są zapłacone, nie ma długów; spinamy budżet - informuje Jan Madej, wiceprezes Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, który obecnie zarządza klubem. Wilki Krosno, drugi przedstawiciel Podkarpacia w 2 lidze, jeden z faworytów sezonu 2020 na tym szczeblu rywalizacji, dopina wszystkie kwestie związane z nowym sezonem.

Zawodnicy drugoligowca ze stolicy Podkarpacia w dniach od 23 do 29 stycznia wyjadą na obóz integracyjno - kondycyjny do ośrodka w Arłamowie.

Frekwencja na tym pierwszym zgrupowaniu nowo zbudowanej drużyny będzie bardzo dobra, tylko Ilja Czałow i Kenneth Hansen nie pojadą z nowymi kolegami w Bieszczady. Czałow nie ma jeszcze wizy, a Duńczyk ma... inne plany.

W związku z takim terminem wyjazdu, uległa zmianie data oficjalnej prezentacji rzeszowskiej drużyny planowana pierwotnie na 25 stycznia. Odbędzie się ona po powrocie zawodników z Arłamowa, czyli pod koniec bieżącego miesiąca w Millenium Hall. Dokładny termin oczekiwanej przez kibiców imprezy poznamy w tych dniach.

Wkrótce w sprzedaży pojawią się karnety na sezon 2020. Będzie je można zakupić za pośrednictwem strony kupbilet.pl oraz w siedzibie klubu przy ulicy Hetmańskiej. Szefostwo klubu skieruje do fanów rzeszowskiego speedwaya kilka rodzajów karnetów; każdy będzie mógł wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Klub zaproponuje kibicom, którzy zakupili karnety na sezon 2019 i z wiadomych względów nie mogli ich wykorzystać, ani zwrócić i odzyskać wpłaconej kwoty, zakup karnetu na 2020 rok za złotówkę pod warunkiem, że zakupią drugi karnet za pełną odpłatnością.

Klub, który planuje niebawem kolejne inicjatywy, zaprezentował koszulki na sezon 2020, w których będą występować zawodnicy i sztab. Wszyscy na biało-niebiesko z napisem „Jedna drużyna, Jedno marzenie”. Aby rzeszowski żużel znów był mocny. Koszulki będą mogli kupić starsi i najmłodsi fani RzTŻ i speedwaya w ogóle.

Tymczasem w Krośnie praca wre pełną parą. Podopieczni trenera Janusza Ślączki uzgodnili już pierwsze sparingi. Krośnianie zmierzą się dwukrotnie z pierwszoligową Unią Tarnów 28 i 29 marca, ale lokalizacje zawodów zostaną uzgodnione w terminie późniejszym.

- Klub dopina skład formacji młodzieżowej, chodzi o gości, być może już w przyszłym tygodniu zostanie ujawnione pierwsze nazwisko. Chcemy, aby ponownie byli to zawodnicy robiący różnicę

- mówi Grzegorz Leśniak, prezes krośnieńskiego klubu.

Zawodnicy przygotowują się do sezonu indywidualnie. Nie jest planowane żadne zgrupowania. Dwaj młodzi Rosjanie - Jewgieni Sajdlin i Witalij Kotlar - zapowiedzieli swój przyjazd do Krosna w drugiej połowie marca. Zapowiadają podjęcie rękawicy w walce o skład.

W Krośnie wyraźnie rośnie żużlowa gorączka, rośnie apetyt na żużel. Kibice przychodzą na stadion i dyskutują o szansach drużyny. Do tej pory sprzedanych zostało 950 karnetów, podczas gdy w 2019 roku liczba ta wynosiła 600. Karnety można kupować za pośrednictwem strony kupbilet.pl oraz w stacjonarnym wilczym Fan Shopie - sklepie Sportbrand - w Galerii Portius, gdzie można nabyć także klubowe gadżety. Przekazany przez klub karnet na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy został sprzedany na 590 zł.

- Cały czas prowadzimy działania, aby dopiąć budżet na 2020 rok. Naszą ambicją jest, aby podobnie, jak w sezonie 2019, wypłacalność była naszym znakiem rozpoznawczym. Wszystko idzie zgodnie z planem - dodaje prezes Leśniak.

- Mówi się, że Kolejarz Opole ma rozdawać karty w 2 lidze. Spróbujemy pokrzyżować mu szyki. Szykuje się bardzo ciekawy sezon. Nie przekreślałbym również drużyny z Wittstocka, która może zestawić mocy skład. Będzie się działo... - kończy prezes Wilków.

bum

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.